Największy kontrakt Asseco w tym roku: Wdrożenie systemu zarządzania ludźmi w BGK

Podpisanie kontraktu na wdrożenie w BGK systemu zarządzania zasobami ludzkimi było najważniejszym wydarzeniem dla Asseco Poland w tym roku. Nie zmienia to jednak faktu, że zyski informatycznego giganta spadają.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Największy kontrakt Asseco w tym roku: Wdrożenie systemu zarządzania ludźmi w BGK

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

28 sie 2015 10:51


W drugim kwartale tego roku firma zarobiła o 30 proc. mniej niż przed rokiem, tj. 60,4 mln złotych (skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej). Pierwsze trzy miesiące tego roku były najsłabszym okresem pod względem zysków od 2009 roku.

Kontrakt z BGK

Jednym z ważniejszych wydarzeń tego roku dla firmy było podpisanie kontraktu na wdrożenie w BGK systemu do zarządzania zasobami ludzkimi. Realizacja projketu zajmie cztery lata.

Czytaj też: Asseco będzie współpracować z ministerstwem pracy

Firmie udało się również uzgodnić kontrakt z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w zakresie utrzymania infrastruktury IT. Wartość kontraktu opiewa na prawie 26 mln zł brutto.

Imperium Górala

Asseco Poland zajmuje się działalnością doradczą w zakresie oprogramowania i sprzętu komputerowego. Wytwarza również i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw, firm z sektora bankowo-finansowego oraz instytucji z administracji publicznej.

Na czele spółki zatrudniającej 17 tys. ludzi - w tym 5 tys. osób w Polsce stoi Adam Góral z Rzeszowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

siur 2016-02-04 11:34:39

No przecież nie powiedzieli, że wdrożenie trwa 4 lata, tylko, że kontrakt jest podpisany na 4 lata. Samo wdrożenie trwa 3 miesiące.

aNIA 2015-08-28 14:14:24

4 lata na realizacje projektu systemy HR dla tak małej firmy??? Na rynku sa wysoko customizowane dedykowane rozwiązania,dla HR, których wdrozenie zajmuje kilka miesięcy czasami nawet 3 ... tylko pogratulować takiej decyzji ...