wnp.pl

Menedżerowie poszukują lepszych rozwiązań IT

0 0
Menedżerowie poszukują lepszych rozwiązań IT
fot.fotolia

Według badań firmy Vanson Bourne większość menedżerów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) poszukuje nowych rozwiązań IT.

Wynika to w dużej mierze z rosnącej konkurencji mniejszych przedsiębiorstw, zdolnych do szybszego i bardziej skutecznego wdrażania nowoczesnego oprogramowania i infrastruktury informatycznej. Opóźnienia we wdrażaniu nowych technologii prowadzą do utraty konkurencyjności.

65 proc. menedżerów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) dostrzega istotną różnicę między realnymi potrzebami zmian w biznesie, a możliwościami szybkiego wdrożenia nowych rozwiązań w firmowym IT. 55 proc. menedżerów ds. informatyki odczuwa niebezpieczeństwo rosnącej konkurencji ze strony mniejszych przedsiębiorstw, szybciej i bardziej skutecznie wdrażających nowoczesne oprogramowanie oraz infrastrukturę informatyczną.

Czytaj też: Kiedy decydować się na szkolenie pracowników z użytkowania systemów IT?

Skala potrzeb jest ogromna, a rosnące opóźnienia we wdrożeniach niepokoją. Tylko w Wielkiej Brytanii średnie odnotowywane opóźnienia we wdrożeniach sięgają 5 miesięcy, a w co czwartej firmie w badanym regionie liczba ta wynosi od siedmiu do nawet 18 miesięcy. To wystarczy by 39 proc. spośród 5,5 tys. ankietowanych menadżerów obawiało się o zmniejszenie skłonności do innowacji we wszystkich działach firmy. 36 proc. obawia się spadku produktywności, a co trzeci – utraty klientów na rzecz bardziej sprawnych konkurentów.

Tymczasem firmy mają coraz większy wybór rozwiązań informatycznych, które pozwalają na przyspieszenie procesów wdrożenia, a także usprawnienie wykorzystania potencjału IT w życiu biznesu. Na znaczeniu zyskują na przykład tzw. zwinnie metodyki oprogramowania (Agile). Jak podaje Analyst.Net Research, Agile pozwala osiągać efekty informatyczne dostosowane do potrzeb firmy zdaniem 84 proc. specjalistów ze Stanów Zjednoczonych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.