Menadżer zarządzający e-biznesem poszukiwany

Tradycyjne firmy rozbudowują działalność w Internecie, a wielu przedsiębiorców w ogóle ogranicza swoją aktywność wyłącznie do przestrzeni wirtualnej. Dlatego tak bardzo potrzebna jest kadra, która potrafi np. zarządzać start-upem, działem e-marketingu czy też kierować zespołem w projektach IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menadżer zarządzający e-biznesem poszukiwany

PODZIEL SIĘ


Autor: Polskieradio.pl

3 cze 2014 21:03


Czy to oznacza, że tradycyjna wiedza na temat zarządzania odchodzi do lamusa? Zdaniem wielu ekspertów nowe reguły muszą zawsze opierać się na starych zasadach dotyczących praw rynku.

Podstawowe reguły nadal ważne

- Myśląc o nowej gospodarce, nie możemy absolutnie zapominać o tej tzw. gospodarce tradycyjnej. Nadal podstawowe reguły gry, takie jak: prawo popytu i podaży, konieczność zaspokajania potrzeb klienta, właściwe zarządzanie ludźmi, to nadal fundamentalna wiedza, którą trzeba posiąść, zanim wstępuje się w obszar nowej gospodarki - wyjaśniał w PR 24 prof. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego.

Dane o klientach to majątek

Zwraca uwagę, że obecnie wartość wirtualnych przedsięwzięć jest inaczej wyceniania niż ma to miejsce w klasycznej przestrzeni gospodarczej. - W świecie wirtualnym ten majątek, to bardzo często dane, to wiedza o klientach, albo np. zestaw informacji, którymi dysponujemy na temat ich zachowań - wyjaśnia prof. Grzegorz Mazurek.

Jak bardzo istotne są takie dane świadczy fakt, ze internetowy gigant firma Facebook zdecydowała się niedawno na zakup aplikacji komputerowej, służącej do komunikacji, tylko dlatego, że zakupiona firma dysponuje ogromną bazą numerów telefonów komórkowych użytkowników na świecie.

- Myślę, ze apogeum dyskusji na temat prywatności w sieci dopiero nastąpi. Unia Europejska bardzo walczy o to, by dane o nas były nadal naszą własnością, a nie, aby korporacje mogły z nich bez przeszkód korzystać. Pomysł jest taki, byśmy, jako użytkownicy mogli handlować naszymi danymi - mówi profesor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Baśkaa 2014-06-12 01:09:30

Karol M. - Dlatego też warto się kształcić, zdobywać doświadczenie i niezbędną wiedzę, np. poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Sam kilka dni temu byłem na szkoleniu Decision Making For Leaders, które organizowała firma Kontrakt OSH i muszę przyznać, że tych kilkanaście godzin dało mi więcej, niżeli wszystkie szkolenia do tej pory razem wzięte... :-)

Karol M. 2014-06-06 01:53:40

Kreatywnym i wykształconym menadżerem zostać niełatwo, szczególnie w Polsce. Brakuje rzetelnie prowadzonych studiów oraz szkoleń umożliwiających podnoszenie swoich kwalifikacji. Ja w ostatnim czasie trafiłem na szkolenie Decision Makinf For Leaders (Kontrakt OSH), które mnie pozytywnie rozbroiło. Szkoda, że tak rzadko można spotkać takich prowadzących i tak fajnie przygotowany program.