Małe firmy obawiają się o bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze

Niemal co trzeci przedsiębiorca ma wątpliwości, czy rozwiązania chmurowe są bezpieczne. Im mniej doświadczeń z usługami w chmurze, tym większe obawy – wynika z raportu „State of the Cloud Report 2016”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małe firmy obawiają się o bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

5 maj 2016 9:09


37 proc. przedsiębiorców wskazało na szybszy dostęp do zasobów firmowych, a co czwarty dostrzega ograniczenie kosztów. Jednak nadal spore wątpliwości budzi bezpieczeństwo. Według ekspertów Onex Group, to właśnie ten aspekt jest największym wyzwaniem w zakresie rozpowszechnienia rozwiązań chmurowych w Polsce, które teraz używane są w co drugim małym i średnim przedsiębiorstwie.

- Bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych to aspekt, który nadal wymaga najwięcej pracy, jeżeli chodzi o edukację przedsiębiorców. Nie musimy już nikogo przekonywać, że to rozwiązanie mobilne, podnoszące jakość i wygodę pracy. Przedsiębiorcy doskonale to wiedzą. Natomiast nadal są pełni obaw, czy takie rozwiązanie zapewnia wystarczające bezpieczeństwo zasobów firmy - mówi Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający w Onex Group.

- Warto jednak podkreślić, że obawy te nie są zasadne. Rozwiązania chmurowe, takie jak Office 365, gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, za który odpowiada dystrybutor rozwiązania, czyli w tym przypadku, Microsoft - dodaje Hryciuk.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.