Kiedy prywatny telefon może więcej niż służbowy

Coraz częściej pracownicy firm wykorzystują w pracy nie tylko laptopy, ale też tablety czy smartfony - zauważa Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions. - To wiąże się z tzw. konsumeryzacją IT, czyli wprowadzaniem do obiegu firmowego urządzeń zaprojektowanych z myślą o odbiorcach indywidualnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kiedy prywatny telefon może więcej niż służbowy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 mar 2013 12:09


Leszek Hołda wyjaśnia, że zaawansowanym obliczem konsumeryzacji IT jest wkraczający do polskich firm trend BYOD (Bring Your Own Device).
- Życie firmowe przenika się z prywatnym, zdarza się więc, że pracownicy wykorzystują do wykonywania obowiązków służbowych prywatny sprzęt, na którym gromadzą informacje firmowe - wyjaśnia nasz rozmówca. - To skutek mobilności i zmiany modelu pracy.

Jak opisuje prezes Hołda, już dziś spotyka się w Polsce biura dużych korporacji zaprojektowane na obecność 70 proc. pracowników jednocześnie. W tych firmach, w których przewiduje się tradycyjnie 100 proc. obecności przy biurku, coraz częściej w przypadku niektórych stanowisk widać elastyczne podejście do lokalizacji, z której wykonywana jest praca.

- Najważniejsze jest skuteczne wykonanie zadań - przekonuje Hołda. - To także wygoda, sprzęt prywatny jest często nowocześniejszy niż firmowy, a przy tym doskonale dopasowany do potrzeb użytkowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.