JSW: Strefa sztygara robi furorę. Górnicy chętnie uczą się przez internet

0 0
JSW: Strefa sztygara robi furorę. Górnicy chętnie uczą się przez internet
Jastrzębska Spółka Węglowa idzie z duchem czasu./ fot. JSW

W styczniu 2014 r. Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła pierwszą w polskim górnictwie internetową platformę szkoleniowo-edukacyjną "Strefa sztygara i nie tylko". Jak się okazuje, platforma cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem nie tylko wśród pracowników spółki, ale również instytucji i uczelni wyższych.

Platforma obejmuje szeroki zasób narzędzi i informacji służących do pogłębiania wiedzy oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Również w formie zabawy - w "strefie" dostępna jest multimedialna gra edukacyjna "Robota na grubie", o której pisaliśmy szerzej tutaj.

Materiały, zamieszczane na platformie „Strefa sztygara i nie tylko”, pochodzą nie tylko z zasobów różnych urzędów górniczych, ale są także przygotowywane przez pracowników JSW. W miarę potrzeb są one uzupełniane i aktualizowane.

Inni też chcą

Podczas seminarium „Narzędzia informatyczne wspomagające prognozowanie i monitoring oraz szkolenia w zakresie zagrożeń występujących w kopalniach – teoria i praktyka”, które odbyło się w ramach XLI Dni Techniki, padła propozycja, aby platformę opracowaną przez JSW udostępnić pracownikom innych zakładów górniczych oraz studentom wyższych uczelni.

Jak się okazuje, platforma „Strefa sztygara i nie tylko” stała się inspiracją także dla innych przedsiębiorców górniczych, którzy wzorując się na niej postanowili edukować swoich pracowników poprzez Internet.

Nie tylko gry, ale i konkursy

Oprócz wielu przydatnych informacji na platformie funkcjonuje również internetowy konkurs z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w danym miesiącu oraz pierwszego miejsca w edycji rocznej otrzymują atrakcyjne nagrody finansowe. Dla pięciu uczestników, którzy zdobyli mniej punktów, co miesiąc losowane są także nagrody dodatkowe.

Sukces sztygara

W ciągu ostatnich dwóch lat "Strefa sztygara" została dostrzeżona i kilkukrotnie nagrodzona m.in. wyróżnieniem Górniczy Sukces Roku na Szkole Eksploatacji Podziemnej oraz Nagrodą I Stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Dedykowana na platformę a następnie rozpowszechniona w Internecie gra popularyzacyjno-edukacyjna „Robota na grubie” otrzymała Nagrodę III stopnia w tegorocznej edycji tego samego konkursu.

 

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.