Jak znaleźć najlepszych pracowników? Pomoże w tym IT

Zmienia się rola działów HR w firmach. Dlatego też coraz częściej i coraz chętniej korzystają one ze wsparcia IT w zakresie rekrutowania pracowników, czy ich rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak znaleźć najlepszych pracowników? Pomoże w tym IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

26 lis 2014 17:02


70 proc. badanych twierdzi, że w przyszłości rola  HR będzie skoncentrowana głównie na realizacji strategii biznesowej firmy - tak wynika z raportu „Perspektywa HR”. Warunkiem wdrożenia w życie tej nowej funkcji HR jest usprawnienie codziennych zadań administracyjnych i koncentracja na zarządzaniu potencjałem i rozwojem pracowników.

Czytaj też: Wystartował pierwszy w Polsce portal z najlepszymi ofertami pracy w IT

Zarządzanie czasem pracy, rozliczanie listy płac, obsługa dokumentacji ZUS czy deklaracji podatkowych pracowników są codziennością specjalistów HR w każdej firmie. Działy kadr decydujące się na wsparcie IT w tym zakresie coraz chętniej stawiają na gotowe rozwiązania prekonfigurowane, bazujące na najlepszych praktykach sprawdzonych w innych, podobnych organizacjach.

- Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dział HR, który nie korzystałby z narzędzi do administrowania kadrami.  Dlatego coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania oparte na najlepszych rynkowych praktykach, które pozwalają szybko zelektronizować uciążliwe i kosztochłonne procesy kadrowe, takie jak zarządzanie obszarem BHP, obsługa ZFŚS czy generowanie dokumentów kadrowo-płacowych - mówi Teresa Olszewska, prezes Gavdi Polska.

Ewolucja roli HR w kierunku strategicznego partnera biznesu oznacza również, że działy HR muszą sprostać takim wyzwaniom jak rozwój liderów czy zarządzanie talentami w organizacji. Według raportu „Perspektywa HR” to właśnie te dwa obszary będą w największym stopniu warunkowały w przyszłości rozwój przedsiębiorstw.

Odpowiedzią na tą biznesową potrzebę są narzędzia, które pozwalają zrekrutować odpowiednich pracowników, wyznaczać im cele zgodne z kierunkiem działania firmy, dokonywać oceny ich realizacji, dbać o rozwój zatrudnionych poprzez na przykład e-learning czy planować sukcesję w firmie. 

Czytaj też: Zrelaksowani polscy menedżerowie IT

Wsparciem w zarządzaniu tym obszarem będzie dedykowane oprogramowanie, takie jak dostępna w formie usługi aplikacja SAP Success Factors, która pozwala skutecznie realizować procesy „miękkiego” HR,  a jednocześnie jest szybsza we wdrożeniu i tańsza w utrzymaniu niż tradycyjne oprogramowanie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.