wnp.pl

Jak przekonać pracowników do zmian w środowisku IT?

0 0
Jak przekonać pracowników do zmian w środowisku IT?

- Zanim użytkownik ostatecznie przestawi się na nową aplikację, nauczy się korzystania z jej podstawowych funkcjonalności oraz poczuje się przy tym bezpiecznie i komfortowo, może minąć trochę czasu - uważa Janusz Małgorzaciak, ekspert rozwiązań ERP w dziale aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale firmy Microsoft.

Dlatego, zdaniem naszego rozmówcy, w momencie, gdy pojawia się nowa wersja oprogramowania lub firma chce wdrożyć zupełnie inne rozwiązanie informatyczne, towarzyszy temu naturalny opór użytkowników.

- Pracownicy boją się, że nowy system będzie skomplikowany w obsłudze, a co za tym idzie jego użytkowanie będzie pochłaniało dużo więcej czasu niż dotychczas – mówi Janusz Małgorzaciak. - Aby przekonać pracowników do nowego rozwiązania, zespół kierujący projektem powinien przede wszystkim zaprezentować interfejs rozwiązania, a także przedstawić konkretne korzyści wynikające z wdrożenia systemu oraz poznać problemy i potrzeby każdego z działów, by dobrać rozwiązanie, które rzeczywiście przyczyni się do usprawnienia i automatyzacji pracy.

Przedstawiciel Microsoft przekonuje, że bardzo pomocne okazuje się także spotkanie i dyskusja szefów poszczególnych działów celem wypracowania wspólnych oczekiwań od wdrażanego systemu na podstawie zebranych od pracowników uwag i potrzeb.

- Na etapie implementacji systemu pracownicy powinni być również na bieżąco informowani o wdrażanych modułach, zmianach oraz usprawnieniach, jakie wiążą się z wprowadzanym systemem - mówi Janusz Małgorzaciak. - Bez odpowiedniego przygotowania i akceptacji ze strony pracowników nawet pomyślnie wdrożony system nie spełni swojej funkcji, ponieważ ludzie będą starali się korzystać z niego jak najrzadziej, aby uniknąć potencjalnych trudności.

Aby ułatwić pracownikom przystosowanie się do zmian w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstwa, warto wybierać elastyczne rozwiązania, z których można korzystać w intuicyjny sposób.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.