HR-owiec prosto z chmury

0 0
HR-owiec prosto z chmury

Mobilność – dzisiaj wymagana nie tylko od poszczególnych pracowników, ale również firmowych działów, w tym działu HR. Tym bardziej, że wiele firm posiada oddziały rozsiane po całym świecie, które muszą się ze sobą komunikować i współpracować.

Spotkania podsumowujące pracę działu, szkolenia nowych pracowników czy rekrutacje to element codziennej rzeczywistości firmowych działów HR. Osobiste spotkania to rozwiązania idealne, ale w wielu przypadkach niemożliwe do wykonania. Pozostaje więc kontakt na odległość. Co jest w stanie go zapewnić? Jednym z najszybszych rozwiązań mogą być telekonferencje.

Komunikacja zawsze i wszędzie
Znaczenie komunikacji między pracownikami, szefami zespołów, z zarządem czy kandydatami na nowe stanowiska ma ogromne znaczenie dla działu HR. Komunikacja międzyludzka jest kluczowym elementem firmowej rzeczywistości, jednak nie zawsze możliwe jest nadanie jej formy spotkania twarzą w twarz. W takich sytuacjach pozostaje poszukiwanie najbardziej efektywnych narzędzi kontaktu na odległość.

Z pomocą przybywają rozwiązania IT i telekomunikacyjne. Jednym z nich są telekonferencje, działające w popularnym obecnie modelu chmury obliczeniowej (ang. cloud computing). Jak działają i dlaczego warte są szczególnej uwagi firmowych działów HR?

Telekonferencje dla HR-owca
Telekonferencje to nic innego jak rozwiązanie umożliwiające szybką i prostą komunikację na odległość nawet do kilkuset osób jednocześnie, znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Osadzenie tego rozwiązania w chmurze obliczeniowej, czyli w modelu przetwarzania opartym na korzystaniu z usług dostarczanych przez dostawcę IT, zapewnia ich użytkownikom dużą mobilność. Do zorganizowania wirtualnego spotkania wystarczy dowolny telefon z wyborem tonowym. O wyznaczonej porze wszyscy uczestnicy wdzwaniają się na jeden numer dostępowy mostka telekonferencyjnego i rozpoczynają spotkanie.

Co wybrać
Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań telekonferencyjnych. Narzędzia te oferują, m.in. najwięksi operatorzy komórkowi. W tym przypadku zakres funkcjonalny takiej usługi jest jednak dosyć ograniczony. Jeśli firmowy dział HR decyduje się na wykorzystanie telekonferencji w codziennej pracy, warto aby wybór padł na usługę dedykowaną dla biznesu. Godna polecenia będzie w tym przypadku oferta dostawców rozwiązań w modelu chmury obliczeniowej, którzy oferują szereg przydatnych i wygodnych dla organizacji spotkania funkcjonalności.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.