Grupa Pracuj inwestuje w czeską firmę

Grupa Pracuj inwestuje w założoną pięć lat temu w Czechach firmę Video Recruit. Planuje również inne zagraniczne inwestycje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Pracuj inwestuje w czeską firmę

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 sty 2015 18:21


Do portfolio grupy Pracuj, właściciela m.in. portalów rekrutacyjnych Pracuj.pl, Rabota.ua czy narzędzia eRecruiter, dołączył nowy produkt Video Recruit. Inwestycja w firmę z Czech jest wynikiem realizacji strategii grupy, której celem jest dostarczanie pracodawcom najskuteczniejszych narzędzi optymalizujących proces rekrutacji. To jedna z wielu planowanych zagranicznych inwestycji firmy.

Założona w 2010 roku w Pradze firma Video Recruit bardzo szybko stała się wiodącym dostawcą narzędzia do przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych za pomocą wideo. Platforma jest dostępna w kilku wersjach językowych, również polskiej, i obecnie korzysta z niej kilkaset firm z różnych branż m.in. bankowości czy nowych technologii, i krajów m.in. Czech, Bułgarii, Kanady. Usługa jest dostępna także w Polsce, korzysta z niej kilkanaście średnich i dużych firm.

- Video Recruit jest odpowiedzią na wyzwania naszych czasów: globalizację i ciągłą optymalizację procesów. Z naszych obserwacji wynika, że właśnie optymalizacja czasowa rekrutacji jest jednym z wyzwań dla rekruterów – wyjaśnia Maciej Noga, współzałożyciel i członek zarządu grupy Pracuj.

– Celem grupy jest zapewnienie pracodawcom rozwiązań, które pomogą im w sposób jak najbardziej efektywny rekrutować wartościowych kandydatów. Video Recruit dostarcza narzędzie, które się w tę strategię wpisuje – dodaje Maciej Noga.

Video Recruit to platforma umożliwiająca nagrywanie krótkich filmów, podczas których kandydaci w dogodnym dla siebie czasie odpowiadają na pytania, przygotowane wcześniej przez rekrutera. Dzięki temu, że kandydaci nie znają wcześniej pytań oraz nie mogą ponowić nagrania, możliwe jest uzyskanie spontanicznych odpowiedzi, takich, jak podczas rozmowy prowadzonej na żywo.

Dla rekrutujących usługa Video Recruit to bardzo duża oszczędność czasu, mogą oglądać fragmenty lub całości rozmów, w miejscu i w terminie dla nich odpowiednim.

- Finansowanie z grupy Pracuj traktujemy jako wotum zaufania wobec strategii rozwoju Video Recruit i jego zarządzających. Daje nam ono możliwość intensyfikacji ekspansji zarówno pod względem promocji naszego produktu na świecie jak i jego rozwoju – powiedziała Annabelle Diamantino, współzałożycielka oraz prezes Video Recruit.

Grupa Pracuj stale rozwija portfolio swoich usług, tak aby dostarczać pracodawcom narzędzia i technologie pomagające optymalizować procesy rekrutacyjne. Nowy produkt Video Recruit będzie zintegrowany z portalem Pracuj.pl i systemem wspierającym rekrutację eRecruiter. Grupa Pracuj ma w planach dalsze inwestycje, również zagraniczne, i rozwijanie kolejnych narzędzi dla działów HR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.