Generacja Y lubi branżę IT. To dobry znak dla pracodawców

- Jednym z kluczowych aktualnie trendów, mocno widocznych nawet dla tych, którzy nie podążają zbyt usilnie za nowinkami technicznymi, jest wykładniczy wzrost wykorzystania urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety - przekonuje Łukasz Bromirski, dyrektor ds. technicznych Cisco Systems Poland.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Generacja Y lubi branżę IT. To dobry znak dla pracodawców

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

26 lut 2013 10:10


Według Łukasza Bromirskiego badanie Cisco Visual Networking Index przewiduje, że smartfony, laptopy i inne urządzenia przenośne będą generowały ok. 90 proc. światowego natężenia transmisji danych do 2016 r. - Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na mobilny Internet, spodziewamy się, że usługodawcy większy nacisk będą kłaść na możliwości odciążenia zarówno sieci kablowych jak i wi-fi - mówi dyrektor Bromirski w rozmowie z portalem wnp.pl.

Zdaniem przedstawiciela Cisco, wraz z coraz większą mobilnością i inteligencją urządzeń używanych w pracy mogliśmy dostrzec, że tzw. trend BYOD (Bring Your Own Device - przynieś swoje urządzenie) staje się rzeczywistością. - BYOD ma znaczący wpływ na to jak firmy zarządzają swoimi infrastrukturami teleinformatycznymi, a Cisco oferuje różne rozwiązania zmierzające do rozwiązywania problemów wynikających zarówno z ujednoliconego dostępu jak i kwestii bezpieczeństwa - twierdzi Bromirski.

Jego zdaniem, jednak BYOD to coś więcej niż tylko technologia. - Ponieważ na rynek pracy wkraczają przedstawiciele tzw. "Generacji Y", zrozumienie ich podejścia do mobilności i pozostawaniu w kontakcie staje się coraz ważniejsze dla pracodawców - dodaje Bromirski. - Nasze badania wykazują, że siła robocza przyszłości jest zręczniejsza, lepiej poinformowana i bardziej wrażliwa od poprzedniej generacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.