Generacja Y lubi branżę IT. To dobry znak dla pracodawców

0 0
Generacja Y lubi branżę IT. To dobry znak dla pracodawców

- Jednym z kluczowych aktualnie trendów, mocno widocznych nawet dla tych, którzy nie podążają zbyt usilnie za nowinkami technicznymi, jest wykładniczy wzrost wykorzystania urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety - przekonuje Łukasz Bromirski, dyrektor ds. technicznych Cisco Systems Poland.

Według Łukasza Bromirskiego badanie Cisco Visual Networking Index przewiduje, że smartfony, laptopy i inne urządzenia przenośne będą generowały ok. 90 proc. światowego natężenia transmisji danych do 2016 r. - Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na mobilny Internet, spodziewamy się, że usługodawcy większy nacisk będą kłaść na możliwości odciążenia zarówno sieci kablowych jak i wi-fi - mówi dyrektor Bromirski w rozmowie z portalem wnp.pl.

Zdaniem przedstawiciela Cisco, wraz z coraz większą mobilnością i inteligencją urządzeń używanych w pracy mogliśmy dostrzec, że tzw. trend BYOD (Bring Your Own Device - przynieś swoje urządzenie) staje się rzeczywistością. - BYOD ma znaczący wpływ na to jak firmy zarządzają swoimi infrastrukturami teleinformatycznymi, a Cisco oferuje różne rozwiązania zmierzające do rozwiązywania problemów wynikających zarówno z ujednoliconego dostępu jak i kwestii bezpieczeństwa - twierdzi Bromirski.

Jego zdaniem, jednak BYOD to coś więcej niż tylko technologia. - Ponieważ na rynek pracy wkraczają przedstawiciele tzw. "Generacji Y", zrozumienie ich podejścia do mobilności i pozostawaniu w kontakcie staje się coraz ważniejsze dla pracodawców - dodaje Bromirski. - Nasze badania wykazują, że siła robocza przyszłości jest zręczniejsza, lepiej poinformowana i bardziej wrażliwa od poprzedniej generacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.