Firmy nawet swoje działy badawczo-rozwojowe przenoszą do sieci

Dostrzegam niewielki komercyjny potencjał w internecie na najbliższe 10 lat - powiedział w 1994 r. Bill Gates. Jego słowa zdecydowanie nie należały do proroczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy nawet swoje działy badawczo-rozwojowe przenoszą do sieci

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 maj 2014 18:38


Jak wspominał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Krzyżanowski, prezes ATM, globalne firmy, chociażby z branży motoryzacyjnej, przenoszą do internetu nawet zadania związane z badaniami i rozwojem.

- Te firmy nie korzystają z jednej grupy naukowców, żeby rozwiązać jakiś problem, tylko umieszczają zadanie w sieci - oczywiście stwarzając ku temu odpowiednie warunki. Ludzie z całego świata mogą się włączyć w realizację danego projektu, wspólnie coś stworzyć - mówił.

- Firma z tego korzysta, bo ani nie ma ludzi u siebie na etacie, ani nie jest związana na stałe z jedną grupą naukowców. I jest to coś, co czołowe firmy bardzo mocno wykorzystują - dodał.

Internet stał się również standardowym wsparciem HR-owców w przeprowadzaniu procesu rekrutacyjnych. Przykładowo w Google wstępnej selekcji kandydatów dokonuje system, a nie człowiek.

Czytaj też: Prawdziwa rewolucja. Te wynalazki na zawsze odmienią HR

Artykuł powstał po debacie „Zarządzanie - firma 2020", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.