Firmy nawet swoje działy badawczo-rozwojowe przenoszą do sieci

0 0
Firmy nawet swoje działy badawczo-rozwojowe przenoszą do sieci

Dostrzegam niewielki komercyjny potencjał w internecie na najbliższe 10 lat - powiedział w 1994 r. Bill Gates. Jego słowa zdecydowanie nie należały do proroczych.

Jak wspominał podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Krzyżanowski, prezes ATM, globalne firmy, chociażby z branży motoryzacyjnej, przenoszą do internetu nawet zadania związane z badaniami i rozwojem.

- Te firmy nie korzystają z jednej grupy naukowców, żeby rozwiązać jakiś problem, tylko umieszczają zadanie w sieci - oczywiście stwarzając ku temu odpowiednie warunki. Ludzie z całego świata mogą się włączyć w realizację danego projektu, wspólnie coś stworzyć - mówił.

- Firma z tego korzysta, bo ani nie ma ludzi u siebie na etacie, ani nie jest związana na stałe z jedną grupą naukowców. I jest to coś, co czołowe firmy bardzo mocno wykorzystują - dodał.

Internet stał się również standardowym wsparciem HR-owców w przeprowadzaniu procesu rekrutacyjnych. Przykładowo w Google wstępnej selekcji kandydatów dokonuje system, a nie człowiek.

Czytaj też: Prawdziwa rewolucja. Te wynalazki na zawsze odmienią HR

Artykuł powstał po debacie „Zarządzanie - firma 2020", która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.