eCV – czyli jak pracodawca widzi cię w sieci?

0 0
eCV – czyli jak pracodawca widzi cię w sieci?

Według raportu sporządzonego przez Michael Page, z roku na rok liczba osób wykorzystująca media społecznościowe w poszukiwaniu pracy widocznie wzrasta – z 33 proc. do ponad 44 proc., jeśli chodzi o sam LinkedIn, z którego korzysta już ponad 300 mln osób.

Portale specjalizujące się w kontaktach biznesowo-zawodowych są obecnie również bardzo dobrym narzędziem wspierające rekrutację - w przypadku branży b2b w Stanach Zjednoczonych z tej formy korzysta ponad 70 proc. firm prowadzących działania w sieci. Dlatego w przypadku osób poszukujących pracy, brak posiadania konta w serwisie może być sporym błędem. Zanim się je jednak stworzy, warto wiedzieć jak powinno wyglądać. Oto kilka wskazówek.

LinkedIn – klucz to profesjonalizm

Na świecie z tej formy prezentacji swojej kandydatury korzysta już ponad 300 mln ludzi. W Polsce swoje konta posiada ponad 1,2 mln aktywnych użytkowników, w tym ponad 30 proc. to kadra menadżerska i zarządzająca. LinkedIn to wirtualne miejsce na CV oraz list motywacyjny w jednym, a jednocześnie szeroka możliwość zaprezentowania swojego doświadczenia zawodowego, zalet, ale także i wad.

Czytaj też: Social media w Polsce mało przydatne w rekrutacji

Jak więc stworzyć idealny profil w tym serwisie? W tekście „o sobie” wykorzystajmy słowa klucze, określające kompetencje i nasze doświadczenie zawodowe, które z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy będą bardzo przydatne. Zachowajmy jednak umiar, by nie przesadzić i w co drugim zdaniu zachwalać swoje umiejętności.

Czytaj też: GoldenLine odpala nową opcję. Teraz będzie można porównywać zarobki

Natomiast jeśli chodzi o rubrykę „doświadczenie”, oprócz wymienienia firm i zajmowanych stanowisk, warto dodać zakres powierzonych nam obowiązków, czym potwierdzimy, że faktycznie znamy się na wykonywanym zawodzie.

Wpisanie w odpowiednie pole swoich zainteresowań również jest dobrym pomysłem – pokazujemy w ten sposób, że mamy swoje pasje, co czyni nas ciekawszymi w oczach osoby rekrutującej. Pamiętajmy, że wszystkie informacje umieszczone w profilu muszą być na bieżąco uaktualniane, a zamieszczone zdjęcie adekwatne do wykonywanego zawodu - specjalista od social media zaprezentuje się inaczej niż przedstawiciel kadry zarządzającej. Ale uwaga - tu także panuje dress code.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • bardzo nic nie wnoszący artykuł
  • fajny artykuł

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.