Cyfryzacja wymusza zmianę podejścia do pracowników

Sukces w erze cyfryzacji oznacza także cyfrową transformację kadr. Firmy, które nie będą w stanie sprostać temu wyzwaniu nie odniosą sukcesu w erze cyfryzacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Cyfryzacja wymusza zmianę podejścia do pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

16 maj 2016 8:55


Cisco przewiduje, że do roku 2020 do Internetu podłączonych będzie 50 miliardów przedmiotów, które będą generować ogromne strumienie danych. W tym kontekście, organizacje muszą zapewnić swoim pracownikom możliwość pełnego wykorzystania nowych form komunikacji oraz nowych źródeł cennych danych i informacji. Tylko wtedy będą mogły zrealizować ogromny potencjał korzyści, możliwy do osiągnięcia dzięki powszechnej cyfryzacji.

Według wcześniejszego raportu DBT Center (Digital Vortex – Cyfrowy wir), w ciągu najbliższych pięciu lat 40 proc. firm o ugruntowanej obecnie pozycji na rynku zostanie w wyniku cyfrowej rewolucji znacznie osłabionych, czy wręcz zastąpionych, przez nowych graczy. Wiele firm podjęło wysiłek, aby stawić czoła temu wyzwaniu, koncentrując swoją transformację na rozwiązaniach IT i procesach biznesowych. Zbyt często jednak zapominają one o swoim najważniejszym zasobie: ludziach.

Najnowszy raport DBT Center powstał w wyniku analizy modeli biznesowych i kadrowych w ponad 75 startupach. Autorzy badania przeprowadzili szczegółowe rozmowy z założycielami i prezesami tych firm, aby zrozumieć w jaki sposób ich zdaniem cyfryzacja zmienia podejście do kadr i jak przekłada się na wartość oferowaną klientom. Przeprowadzono także wywiady z doświadczonymi praktykami HR z dużych globalnych firm, aby zrozumieć jak ich organizacje podchodzą do kwestii cyfrowej transformacji kadr. Ponadto, w raporcie wykorzystano wyniki ankiet przeprowadzonych wśród niemal tysiąca przedstawicieli kadry kierowniczej firm z całego świata, oceniających obecny stan cyfrowej transformacji i sposób organizacji pracy w ich firmach.

Wnioski? Mniej niż 10 procent firm osiągnęło wysoki poziom sprawności w trzech kluczowych dla cyfrowej transformacji biznesu obszarach: wysokiej świadomości zmian w otoczeniu biznesowym (Hyper awareness), podejmowaniu decyzji w oparciu o tę świadomość (Informed decision-making), a także błyskawicznego wykonania tych decyzji (Fast execution).

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.