wnp.pl

Coraz wiecej firm w chmurach

0 0
Coraz wiecej firm w chmurach
Obecnie głównym czynnikiem skłaniającym firmy do wdrażania platform chmurowych jest modernizacja dotychczasowych systemów IT. (Fot. Fotolia)

• Do końca roku wartość światowego rynku usług chmury publicznej przekroczy 200 miliardów dolarów – wynika z analizy firmy Gartner.
• Polskie firmy są coraz bardziej zainteresowane rozwiązaniami opartymi na cloud computingu.

Jeszcze w ubiegłym roku rynek chmury publicznej wyceniany był na 178 miliardów dolarów. Do końca tego roku ma on wzrosnąć o co najmniej 30 miliardy dolarów. Oznacza to zatem spory, bo 17-procentowy wzrost rok do roku. Wynika to z faktu, że w usługi chmurowe coraz chętniej inwestują przedsiębiorstwa z sektora MŚP a głównym czynnikiem napędzającym rynek jest modernizacja firmowych środowisk IT związana z cyfrową transformacją biznesu.

Obecnie głównym czynnikiem skłaniającym firmy do wdrażania platform chmurowych jest modernizacja dotychczasowych systemów IT. Jednym z najważniejszych motywatorów jest cyfrowa transformacja biznesu i coraz większa liczba gromadzonych oraz przetwarzanych danych. Według analityków IDC, największe firmy na świecie zwiększą do 2020 r. wartość generowanych danych co najmniej 500-krotnie, zaś ogólna liczba cyfrowych informacji dostępnych w sieci sięgnie nawet 96 ZB w porównaniu do obecnych 4 ZB.

– Z tym oceanem danych trudno sobie poradzić bez chmury obliczeniowej. Inwestycja we własne zasoby nie dość, że jest kosztowna, to jeszcze trudna do oszacowania. Warto też pamiętać o tym, że serwery rzadko dostępne są „od ręki”, w usługach IaaS dodatkową moc obliczeniową można udostępnić w ciągu kilku minut – tłumaczy Krystian Fydrych z Atmana, polskiego operatora centrum danych.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.