Co daje szkolenie pracowników z zakresu użytkowania systemów IT?

- Z punktu widzenia pracodawców potwierdzanie kwalifikacji swoich pracowników, wykorzystując w tym celu szkolenia, jest oczywistym elementem na zwiększenie wydajności i efektywności pracy - uważa Kirstin Donoghue, Autodesk Program Manager na Europę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co daje szkolenie pracowników z zakresu użytkowania systemów IT?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL (JM)

wnp.pl

12 sie 2014 10:16


Zdaniem naszej rozmówczyni, w większości przypadków rozwiązania oraz systemy IT stanowią główne narzędzie pracy, dlatego umiejętność precyzyjnego, szybkiego i efektywnego posługiwania się nimi to klucz do sukcesu.

- Przeszkolona kadra, posiadająca potwierdzenie w postaci międzynarodowych certyfikatów, uznawanych na całym świecie, może być istotnym elementem strategii rozwoju i budowania przewagi rynkowej firmy - przekonuje Kirstin Donoghue. - Dodatkowo wpływa także na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. To także ważny wyznacznik dla klientów danej firmy, który może decydować o jej wyborze.

Przedstawicielka Autodesk zauważa, że postęp technologiczny przebiega dzisiaj szybciej niż kiedykolwiek, dotyczy to w szczególności zawodów związanych z tworzeniem i projektowaniem, takich jak architekci, konstruktorzy, inżynierowie czy projektanci przemysłowi.

- Nieustanny rozwój szeroko rozumianych technologii IT i narzędzi wspomagających projektowanie spowodował rewolucję w całym procesie powstawania produktów, wymuszając potrzebę zdecydowanego skrócenia czasu ich wytwarzania, począwszy od etapu projektu, poprzez jego testy, a skończywszy na wprowadzeniu na rynek – mówi Kirstin Donoghue.

Jej zdaniem, profesjonaliści, zwłaszcza z branży budowlanej i przemysłu produkcyjnego, powinni być otwarci na szkolenia aktualizujące ich wiedzę o najnowszych trendach i innowacjach w zakresie rozwiązań IT oraz nowych metodach pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.