Centrum Nauki Kopernik inwestuje w system wspierający zarządzanie

W ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie zaawansowanymi systemami wspierającymi zarządzanie talentami. Sięgają już po nie nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także instytucje nauki i kultury.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Centrum Nauki Kopernik inwestuje w system wspierający zarządzanie

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 maj 2015 14:16


System informatyczny wspierający zarządzanie zasobami ludzkimi wdrożyło między innymi Centrum Nauki Kopernik. To już drugi projekt informatyczny realizowany w ostatnim czasie przez BPSC w obszarze HR.

Centrum Nauki Kopernik - instytucja kultury i promocji nauki – w połowie 2015 r. zacznie w pełni wykorzystywać system mHR. Eksperci BPSC docelowo wdrożą obszary funkcjonalne związane z opisem stanowisk, zarządzaniem kwalifikacjami, kompetencjami, efektywnością oraz szkoleniami, a także rozwojem pracowników.

Oprogramowanie dostępne dla wszystkich pracowników

Centrum Nauki Kopernik stanęło przed potrzebą pozyskania specjalistycznego narzędzia informatycznego, które pozwoliłoby np. na lepsze zarządzanie talentami organizacji.

System mHR, na który zdecydowała się instytucja, pomoże ustalić liczbę etatów dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, ułatwi aktualizację opisów stanowisk w zakresie zadań i obowiązków oraz wymaganych kompetencji, szkoleń i kwalifikacji. Wesprze także rozwój kompetencji organizacyjnych oraz obiektywny system ocen pracownika w oparciu o wymagania danego stanowiska i kryteria efektywności. Dzięki niemu łatwiejsze stanie się planowanie, budżetowanie oraz realizacja i ocena efektywności szkoleń pracowników Kopernika.

Czytaj też: Kanlux stawia na system zarządzania kadrami BPSC

Oprogramowanie dostępne dla wszystkich pracowników zapewni możliwość planowania indywidualnych ścieżek rozwoju i budowania kadry rezerwowej. System zostanie zintegrowany z modułem kadrowym systemu Symfonia firmy Sage wykorzystywanym przez Centrum Nauki Kopernik.

Przyczyni się też do doskonalenia procesów i działania młodej i stale rozwijającej się instytucji jaką jest Centrum Nauki Kopernik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.