Big Data zmusza firmy do wydajniejszych rozwiązań IT

- Wszelkiego rodzaju aplikacje, które umożliwiają menadżerom i osobom odpowiedzialnym za konkretne obszary funkcjonowania organizacji zbieranie i analizowanie kluczowych danych dla sprawnego działania firmy, są niezwykle cennym narzędziem, niezbędnym współczesnemu menadżerowi - przekonuje Sławomir Strzykowski z polskiego oddziału Microsoft, odpowiedzialny za rozwój Microsoft SQL Server.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Big Data zmusza firmy do wydajniejszych rozwiązań IT

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

22 kwi 2013 17:01


Zdaniem Sławomira Strzykowskiego, osoby odpowiedzialne za kluczowe decyzje, poza swoją intuicją, powinny kierować się twardymi danymi i analizą biznesową. - Badania renomowanej firmy Gartner pokazują, że ilość rozproszonych danych ma wzrosnąć o 80 proc. w ciągu kolejnych 5 lat, co doskonale pokazuje z jak ogromną dynamiką wzrostu mamy do czynienia - twierdzi Strzykowski.

Aplikacje klasy Business Intelligence oraz różnego rodzaju systemy wspomagania decyzji są więc stale rozwijane przez firmy z branży IT. - Analityka oraz Business Intelligence zostały najwyżej ocenianymi technologiami przez wspomnianą już firmę Gartner w roku 2012 - mówi Sławomir Strzykowski. - Szefowie informatyczni przedsiębiorstw dzięki łączeniu analityki z innymi rozwiązaniami uzyskują bowiem nowe, zupełnie przełomowe możliwości.

Przedstawiciel Microsoft zauważa w ostatnim czasie znaczący wzrost zainteresowania usługami związanymi z Business Intelligence, niezależnie od sektora przemysłu i branży, w której funkcjonuje dana organizacja. - Wygląda na to, że firmy zorientowały się, że muszą mieć lepsze i bardziej wydajne rozwiązania informatyczne, co jest nierozłącznie związane z trendem BIG DATA - mówi Sławomir Strzykowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.