wnp.pl

Asseco wdraża system do zarządzania kadrami w BGK

0 0
Asseco wdraża system do zarządzania kadrami w BGK
Fot. Fotolia

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi system do zarządzania zasobami ludzkimi. Bank będzie korzystał z rozwiązania w modelu Software as a Service (SaaS). Za wdrożenie odpowiada firma Asseco.

Jest to pierwsze na polskim rynku wdrożenie tak rozbudowanej i zaawansowanej technologicznie aplikacji kadrowo-płacowej w postaci usługi.

Asseco będzie odpowiedzialne za wdrożenie i udostępnienie kompleksowej usługi informatycznej, wspierającej obszar kadrowo-płacowy w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). System będzie dostępny przez przeglądarkę internetową. Umożliwi on ustandaryzowanie procesów kadrowo-płacowych oraz zapewni wysoki poziom ewidencji danych pracowniczych i płacowych oraz zapewni samoobsługę dla wszystkich pracowników BGK. Po stronie Asseco będzie również utrzymanie infrastruktury sprzętowej z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i dostępności.

Jest to pionierskie na polskim rynku wdrożenie jednego z najbardziej zaawansowanych rozwiązań HR w modelu SaaS. Usługi w całości będą świadczone przez Asseco w oparciu o aplikację Oracle eBS HRMS wraz z wykorzystaniem naszego Centrum Przetwarzania Danych - powiedział Jakub Madej, dyrektor działu w pionie przedsiębiorstw, Asseco Poland. Ten projekt jest też dla nas sygnałem, że sektor finansowy dostrzega liczne korzyści, jakie wiążą się z tym modelem i coraz bardziej się na niego otwiera - dodał.

Czytaj też: Praca w IT na kontrakcie. Nawet 1800 zł na rękę za dzień pracy

- Zakup rozwiązania w modelu SaaS nie wymaga od BGK dodatkowych inwestycji w infrastrukturę IT oraz budowy specjalnych kompetencji - powiedziała Małgorzata Korsakowska-Słowik, dyrektor departamentu zarządzania kadrami, Bank Gospodarstwa Krajowego. Ponadto uzyskujemy dostęp do zaawansowanego oprogramowania i jego aktualizacji. Kwestia serwisu oraz zapewnienia ciągłości działania systemu jest również po stronie Asseco - dodała.

Po zakończeniu wdrożenia bank będzie mógł działać przy wsparciu stabilnego i scentralizowanego systemu, co pozwoli na wprowadzenie nowej jakości w zarządzaniu jego 1300 pracownikami. Asseco ma zaimplementować system w terminie 3 miesięcy. Okres trwania całego projektu to 4 lata.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.