2016 będzie rokiem IT w HR

0 0
2016 będzie rokiem IT w HR
Firmy chętnie decydują się na wdrożenie oprogramowania automatyzującego podstawowe czynności każdego działu kadr. (Fot.: Fotolia)

• Według szacunków firmy Deloitte do 2025 roku pokolenie milenium stanowić będzie 75 proc. ogółu siły roboczej na świecie.
• Jakie trendy będą dominowały w rozwiązaniach IT do zarządzania kapitałem ludzkim w 2016 roku?

Przedstawiciele pokolenia milenium stopniowo wchodzą na poziom stanowisk kierowniczych, co często wiąże się z potrzebą zmian w środowisku pracy.

- Z tego względu działy HR coraz częściej będą stawać przed wyzwaniem znalezienia takiego systemu, w którym wszyscy członkowie zespołów będą mogli efektywnie współpracować, jednocześnie realizując strategię biznesową firmy i jej cele – mówi Teresa Olszewska, prezes Gavdi Polska, firmy specjalizującej się w informatycznym wsparciu procesów zarządzania kapitałem ludzkim.

– Milenalsi to wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za komunikację, organizację pracy i zarządzanie kapitałem ludzkim. Osoby te oczekują od pracodawcy większej dynamiki działań, niemal nieograniczonego dostępu do informacji oraz pracy grupowej zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji. Co więcej powszechny dostęp do internetu i popularność serwisów społecznościowych sprawiły, że młode osoby podobnego schematu działania oczekują w miejscu pracy – dodaje.

By sprostać tym oczekiwaniom firmy - jej zdaniem - coraz częściej będą decydowały się na rozwiązania dające pracownikom elastyczność na przykład poprzez wysłanie wniosku urlopowego czy rozliczenia podróży służbowej niezależnie od tego, czy osoba znajduje się w biurze czy poza nim. W nowym roku działy HR będą także chętniej korzystać z intuicyjnych aplikacji mobilnych czy firmowych portali społecznościowych, które pozwalają między innymi na współpracę oraz dają pracownikom samodzielność, jakiej ci oczekują.

Talenty pracowników pod lupą

Według ekspertki, dbanie o talenty zawsze było priorytetem osób odpowiedzialnych za HR, a w 2016 roku zarządzanie kompetencjami pracowników będzie odbywało się w ścisłym związku z celami biznesowymi wynikającymi ze strategii firmy.

– Takie podejście stanowić będzie kluczowy element działań w wielu organizacjach. Jeszcze kilka lat temu programy talentowe opierały się na założeniu, że należy zidentyfikować tzw. „talenty” i ze względu na ich unikalność, rozwijać je w specjalny sposób, ale bez określenia docelowej roli dla danego „talentu” – mówi Teresa Olszewska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.