Zawieszono dwa oddziały w szpitalu w Przemyślu

Oddziały chirurgii ogólnej i otolaryngologii w przemyskim Szpitalu Miejskim zostały zawieszone z powodu niepodpisania przez lekarzy aneksów na dyżury. Pacjenci zostali przeniesieni do Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie mają zabezpieczoną opiekę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zawieszono dwa oddziały w szpitalu w Przemyślu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 lut 2016 15:38


Decyzję o zawieszeniu pracy dwóch oddziałów podjęła dyrekcja miejskiego szpitala w Przemyślu po tym jak lekarze, którzy pracują na rzecz prywatnego podmiotu, nie podpisali aneksów na dyżury w szpitalu.

„W przemyskich szpitalach lekarze zatrudnieni są na dyżury przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, które nie wnoszą żadnej wartości dodanej, a jedynie pośredniczą między szpitalem a jego lekarzami. Za to pośrednictwo potrącają 1-2 zł za każdą godzinę dyżuru” - wyjaśnił rzecznik Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Marek Ptaszyński.

Obliczył, że - biorąc pod uwagę liczbę godzin dyżurowych w obu przemyskich szpitalach (ponad 18 tys. rocznie) - NZOZ-y przejmują ze środków publicznych około pół miliona zł rocznie. Pacjenci, którzy przebywali na zawieszonych oddziałach miejskiego szpitala zostali przeniesieni na takie same oddziały w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu.

„Sytuacja ta nie zagraża bezpieczeństwu pacjentów ani jakości leczenia” – zapewnił Ptaszyński. Podkreślił, że szpital Ojca Pio posiada bogate zaplecze techniczne i personalne, a duża ilość łóżek gwarantuje, że nie będzie problemów z leczeniem pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.