Zawieszono dwa oddziały w szpitalu w Przemyślu

0 0
Zawieszono dwa oddziały w szpitalu w Przemyślu
Pacjenci mają zapewnioną opiekę na czas zawieszenia działalności oddziałów (fot. pixabay)

Oddziały chirurgii ogólnej i otolaryngologii w przemyskim Szpitalu Miejskim zostały zawieszone z powodu niepodpisania przez lekarzy aneksów na dyżury. Pacjenci zostali przeniesieni do Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie mają zabezpieczoną opiekę.

Decyzję o zawieszeniu pracy dwóch oddziałów podjęła dyrekcja miejskiego szpitala w Przemyślu po tym jak lekarze, którzy pracują na rzecz prywatnego podmiotu, nie podpisali aneksów na dyżury w szpitalu.

„W przemyskich szpitalach lekarze zatrudnieni są na dyżury przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, które nie wnoszą żadnej wartości dodanej, a jedynie pośredniczą między szpitalem a jego lekarzami. Za to pośrednictwo potrącają 1-2 zł za każdą godzinę dyżuru” - wyjaśnił rzecznik Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Marek Ptaszyński.

Obliczył, że - biorąc pod uwagę liczbę godzin dyżurowych w obu przemyskich szpitalach (ponad 18 tys. rocznie) - NZOZ-y przejmują ze środków publicznych około pół miliona zł rocznie. Pacjenci, którzy przebywali na zawieszonych oddziałach miejskiego szpitala zostali przeniesieni na takie same oddziały w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu.

„Sytuacja ta nie zagraża bezpieczeństwu pacjentów ani jakości leczenia” – zapewnił Ptaszyński. Podkreślił, że szpital Ojca Pio posiada bogate zaplecze techniczne i personalne, a duża ilość łóżek gwarantuje, że nie będzie problemów z leczeniem pacjentów.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.