Żywiec tnie etaty. I to ostro

Spadek sprzedaży piwa w pierwszym półroczu oraz outsourcing pracowników powodują, że spora część pracowników Grupy Żywiec może stracić pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Żywiec tnie etaty. I to ostro

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 sie 2014 15:20


W pierwszym półroczu tego roku Grupa Żywiec odnotowała 27,8 milion złotych zysku netto, podczas gdy w takim samym okresie ubiegłego roku wynosił on 73,9 miliona złotych.

- Spadek krajowej sprzedaży piwa w pierwszym półroczu spowodowany był głównie złymi warunkami atmosferycznymi oraz słabszym wzrostem gospodarczym o którym świadczą wysoki poziom bezrobocia oraz negatywne nastroje klientów - podała Grupa Żywiec w raporcie kwartalnym.

Czytaj też: Ogromna redukcja etatów w Grupie Żywiec

Kiepska kondycja finansowa może wiązać się z koniecznością cięcia etatów, która w browarze nie jest niczym nowym. Tylko w ciągu ostatniego roku załoga Żywca uszczupliła się z 4804 osób do 4162 zatrudnionych na koniec czerwca tego roku.

Czytaj też: Grupa Żywiec inwestuje w ludzi, ale oczekuje od nich zaangażowania

Rozpoczęły się już też zapowiadane na ten rok zwolnienia, które wg informacji "Pulsu Biznesu", obejmą 700-800 osób. Oprócz złych wyników sprzedaży, spowodowanych kiepską pogodą, do cięcia etat w koncernie może przyczyniać się również outsourcing usług. Przykładem chociażby fakt, że już od kilku lat Żywiec nie zatrudnia swoich kierowców, korzystając z outcourcingu w obszarze logistyki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

1951 2014-08-21 16:10:23

Produkujcie lepsze PIWO to zaoszczędzicie na milionowych reklamach.Wasze piwo to "SIKI WERONIKI"do ŻUBRA macie sto lat zapóżnienia!!!