Żywiec tnie etaty. I to ostro

0 0
Żywiec tnie etaty. I to ostro

Spadek sprzedaży piwa w pierwszym półroczu oraz outsourcing pracowników powodują, że spora część pracowników Grupy Żywiec może stracić pracę.

W pierwszym półroczu tego roku Grupa Żywiec odnotowała 27,8 milion złotych zysku netto, podczas gdy w takim samym okresie ubiegłego roku wynosił on 73,9 miliona złotych.

- Spadek krajowej sprzedaży piwa w pierwszym półroczu spowodowany był głównie złymi warunkami atmosferycznymi oraz słabszym wzrostem gospodarczym o którym świadczą wysoki poziom bezrobocia oraz negatywne nastroje klientów - podała Grupa Żywiec w raporcie kwartalnym.

Czytaj też: Ogromna redukcja etatów w Grupie Żywiec

Kiepska kondycja finansowa może wiązać się z koniecznością cięcia etatów, która w browarze nie jest niczym nowym. Tylko w ciągu ostatniego roku załoga Żywca uszczupliła się z 4804 osób do 4162 zatrudnionych na koniec czerwca tego roku.

Czytaj też: Grupa Żywiec inwestuje w ludzi, ale oczekuje od nich zaangażowania

Rozpoczęły się już też zapowiadane na ten rok zwolnienia, które wg informacji "Pulsu Biznesu", obejmą 700-800 osób. Oprócz złych wyników sprzedaży, spowodowanych kiepską pogodą, do cięcia etat w koncernie może przyczyniać się również outsourcing usług. Przykładem chociażby fakt, że już od kilku lat Żywiec nie zatrudnia swoich kierowców, korzystając z outcourcingu w obszarze logistyki.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Produkujcie lepsze PIWO to zaoszczędzicie na milionowych reklamach.Wasze piwo to "SIKI WERONIKI"do ŻUBRA macie sto lat zapóżnienia!!!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.