Zwolnienia grupowe w Tesco. Pracę może stracić 70 osób

2 stycznia br. związkowcy z Solidarności otrzymali od Tesco Polska komunikat o zamiarze dokonania zwolnień grupowych. Zwolnienia z pracy obejmą maksymalnie 70 pracowników i odbędą się w okresie 24 styczeń – 7 luty 2018 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia grupowe w Tesco. Pracę może stracić 70 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

3 sty 2018 10:56


Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w biurze głównym Tesco.

Proponowane przez Tesco kryteria doboru pracowników w przypadku planowanych zwolnień to:

- ocena roczna za rok finansowy 2016/17 oraz bieżąca ocena pracy (wyniki pracy mierzone zarówno przez ocenę tego „CO” pracownik osiągnął tj. wyniki KPI, realizacja celów, terminowość realizacji zadań, jak i tego, w jaki sposób zrealizował cele i zadania – „JAK” tj. umiejętność współpracy, rozumienie innych, gotowość do działania, przywództwo oparte na wartościach); nominacja do puli talentów; nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy; znajomość języka angielskiego; trudna sytuacja osobista.

O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy. Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów informacyjno – doradczych - poinformowało Tesco.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.