Znany biznesmen wśród podejrzanych w aferze korupcyjnej w sieciach handlowych

Zarzuty usłyszeli nie tylko menadżerowie marek i sklepów. Wśród oskarżonych jest też znany biznesmen, regularnie zajmujący przed laty wysokie miejsca w rankingu najbogatszych Polaków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Znany biznesmen wśród podejrzanych w aferze korupcyjnej w sieciach handlowych

PODZIEL SIĘ


Autor: dlahandlu.pl/money.pl

dlahandlu.pl

8 lut 2016 13:12


Na łapówki mówili, że trzeba "dać bułę". I dawali: koperty A4 z pieniędzmi, kartony wódki albo bilety na wyścigi Formuły 1. W ten sposób pracownikom marketów odwdzięczać się miały takie firmy jak Sobieski, Ustronianka, Zbyszko czy Red Bull.

Teoretycznie to normalna i legalna praktyka, która stosuje się na całym świecie. Pod warunkiem, że pieniądze nie trafiają bezpośrednio do kieszeni pracownika, który decyduje o asortymencie. Bez faktury, bez podatku, bez śladu.

Niechlubny rekord w przyjmowaniu łapówek prokuratura zarzuca Pawłowi S., starszemu kupcowi w Kauflandzie, który na nielegalnej działalności miał zarobić ponad 4 miliony złotych. Ale podobnie mieli działać też wysoko postawieni pracownicy w innych sieciach. Oskarżeni są również przedstawiciele Carrefoura, Makro czy Reala. Śledztwo wykazało również nieprawidłowości w sieci Auchan.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

skooty 2016-02-15 08:34:15

Ciekawe kiedy do listy podejrzanych zawitaja menedżerzy Tesco zwłaszcza ten koleżka co przeforsował, żeby za układanie wszystkich towarów na półce odpiwedzilanych były tylko dwie firmy. Dotychczas każdy z dostawców wchodził z własną firmą, teraz wszyscy musza korzystac z tej ktorą stręczy menedżer Tesco. hip hip hura