Tesco wychodzi z gigantycznej zapaści. Znów zatrudnia

0 0
Tesco wychodzi z gigantycznej zapaści. Znów zatrudnia
W zakończonym w lutym 2015 r. roku rozliczeniowym sieć zanotowała stratę w wysokości 6,4 mld funtów (fot. wikimedia commons)

Najnowsze wyniki Tesco na Wyspach Brytyjskich można odczytywać jako znak, że handlowy gigant powoli wychodzi z gigantycznej zapaści przełomu lat 2014/2015. W kwietniu ubiegłego roku sieć zaraportowała najgorszy wynik w historii.

Z oficjalnych danych przedsiębiorstwa wynika, że w okresie świątecznym Tesco na Wyspach Brytyjskich zanotowało 1,3-procentowy wzrost sprzedaży.

Zdaniem ekspertów, wzrost sprzedaży to dowód, że Tesco opłaciła się strategia obniżek cen, zastosowana w odpowiedzi na rosnącą popularność oferty niemieckich dyskontów Lidl i Aldi. W okresie świątecznym sieć zatrudniła również dodatkowe 4 tysiące pracowników.

Tesco poinformowało również, że w okresie 19 tygodni, zakończonym 9 stycznia, sprzedaż w sklepach sieci w Wielkiej Brytanii wzrosła po raz pierwszy od czterech lat.

Analitycy są zaskoczeni. Prognozowano, że w okresie sześciu tygodni, zakończonym 9 stycznia, sprzedaż w sklepach Tesco otwartych dłużej niż 12 miesięcy spadnie o 1-3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.