Tadeusz Studziński zrezygnował z funkcji prezesa Epigonu

Jak poinformował zarząd kontrolowanej przez Morpol spółki dystrybucyjnej Epigon SA, 23 czerwca Tadeusz Studziński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa. Tego samego dnia przestał być członkiem zarządu Epigona. Studziński nie podał przyczyn swojej decyzji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tadeusz Studziński zrezygnował z funkcji prezesa Epigonu

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

25 cze 2014 18:12


Epigon w pierwszym kwartale 2014 r. odnotował przychody na poziomie 32,63 mln zł. Były one o 7 proc. niższe, niż w analogicznym okresie roku 2013. Zysk netto spółki wyniósł 1,136 mln zł (spadek o 1 proc.). W pierwszym kwartale bieżącego roku spadły też koszty operacyjne ponoszone przez Epigon. Wyniosły one 31,4 mln zł, podczas gdy w tym samym okresie roku 2013 kształtowały się na poziomie 33,8 mln zł.

Morpol przejął kontrolę nad Epigonem w grudniu 2013 r. Nabył wówczas 78 mln sztuk akcji spółki, dzięki czemu zdobył uprawnienie do 71,72 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Epigonu. Wcześniej udziałowcem Epigona była należąca do grupy Morpol spółka MKS.
Spółka Epigon S.A. zajmuje się dystrybucją i handlem w branży przetwórstwa spożywczego, w szczególności produktów chłodzonych i mrożonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.