www.portalspozywczy.pl

Tadeusz Studziński zrezygnował z funkcji prezesa Epigonu

0 0
Tadeusz Studziński zrezygnował z funkcji prezesa Epigonu

Jak poinformował zarząd kontrolowanej przez Morpol spółki dystrybucyjnej Epigon SA, 23 czerwca Tadeusz Studziński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa. Tego samego dnia przestał być członkiem zarządu Epigona. Studziński nie podał przyczyn swojej decyzji.

Epigon w pierwszym kwartale 2014 r. odnotował przychody na poziomie 32,63 mln zł. Były one o 7 proc. niższe, niż w analogicznym okresie roku 2013. Zysk netto spółki wyniósł 1,136 mln zł (spadek o 1 proc.). W pierwszym kwartale bieżącego roku spadły też koszty operacyjne ponoszone przez Epigon. Wyniosły one 31,4 mln zł, podczas gdy w tym samym okresie roku 2013 kształtowały się na poziomie 33,8 mln zł.

Morpol przejął kontrolę nad Epigonem w grudniu 2013 r. Nabył wówczas 78 mln sztuk akcji spółki, dzięki czemu zdobył uprawnienie do 71,72 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Epigonu. Wcześniej udziałowcem Epigona była należąca do grupy Morpol spółka MKS.
Spółka Epigon S.A. zajmuje się dystrybucją i handlem w branży przetwórstwa spożywczego, w szczególności produktów chłodzonych i mrożonych.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.