SuperDrob zatrudni 650 osób. Buduje nową ubojnię

0 0
SuperDrob zatrudni 650 osób. Buduje nową ubojnię
Nowa ubojnia firmy SuperDrob w Koluszkach to zatrudnienie dla kolejnych 650 osób i szansa dla 150 współpracowników. (fot. SuperDrob)

• Jeszcze przed końcem 2017 roku może powstać nowy zakład produkcyjny spółki SuperDrob w Koluszkach.
• Spółka zatrudni 650 osób, ze współpracownikami – 800.

W zlokalizowanym w Koluszkach obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 650 osób. Dzięki inwestycji spółka potroi posiadane moce produkcyjne. Jednocześnie zarząd firmy rozgląda się za nowymi rynkami zbytu. Dziś SuperDrob obecny jest na 19 rynkach zagranicznych, gdzie trafia aż połowa rocznej produkcji spółki.

– Mamy w tej chwili trzy zakłady produkcyjne – jeden w Karczewie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, oraz dwa zakłady w Łodzi. Planujemy także nową inwestycję w strefie ekonomicznej w Koluszkach. Wybudowanie nowej ubojni zwiększy nasze możliwości nawet trzykrotnie – mówi w rozmowie Newserią Jan Wolf, dyrektor ds. eksportu SuperDrob Karczew.

Setki nowych miejsc pracy

Nowa ubojnia może powstać jeszcze przed końcem 2017 roku. Zatrudnienie w niej znajdzie ok. 650 osób. Dodatkowych 150 osób zostanie zatrudnionych jako współpracownicy czy zleceniobiorcy.

– To jest kwestia mniej więcej 1,5–2 lat. Wstępne prace są tam już dość mocno zaawansowane. W związku z tym przypuszczamy, że pod koniec przyszłego roku lub w pierwszej połowie 2018 roku będziemy już korzystali z surowca z tamtej ubojni – informuje Wolf.

200 mln zł na inwestycje

Jan Wolf tłumaczy, że inwestycja w nową ubojnię wymaga znacznych nakładów finansowych, a zarząd spółki SuperDrob obecnie rozgląda się za najlepszymi sposobami jej sfinansowania. Dodaje, że trudno określić, ile dokładnie wyniesie koszt budowy nowej ubojni. Powodem jest wysoki udział kosztów zmiennych. Łączne wydatki inwestycyjne grupy SuperDrob na najbliższe dwa lata szacowane są na około 200 milionów złotych.

Firma SuperDrob została założona w 1993 roku. Dziś jest jednym z największych krajowych producentów drobiu, a w ramach całej grupy kapitałowej pracuje łącznie ok. 2000 pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.