dlahandlu.pl

Rośnie liczba pracowników handlu spożywczego

0 0
Rośnie liczba pracowników handlu spożywczego
Przez 6 ostatnich lat wzrosła także efektywność sprzedaży na pracownika z poziomu 552 tys. w 2010 roku do poziomu 561 tys. zł w 2015 roku. (Fot.: Biedronka)

Od 2010 r. na polskim rynku spożywczym zwiększyła się zarówno liczba pracowników - o ponad 10 proc. - jak i sprzedaż na jednego pracownika - do poziomu 561 tys. zł.

Od 2010 roku dziesięć największych sieci handlowych w Polsce zanotowało największy wzrost sprzedaży. Liderem pod względem przychodów jest Biedronka dalej uplasowały się Tesco, Lidl, Kaufland, Auchan, ABC, Lewiatan, Carrefour, Żabka i Intermarche.

Wraz z przychodami największych sieci zwiększała się liczba punktów sprzedaży (o 10,7 proc. średniorocznie) oraz liczba pracowników (o 10,6 proc. średniorocznie). Relatywnie wolniej zwiększała się powierzchnia sprzedaży (o 8,5 proc. średniorocznie) - wynika z raportu "Handel spożywczy w Polsce w latach 2010-2020", przygotowanego przez firmę konsultingową Roland Berger.

W okresie ostatnich 6 lat rosła także efektywność sprzedaży największych dziesięciu sieci handlu spożywczego. Sprzedaż na mkw. wzrosła z poziomu 17 tys. w 2010 roku do poziomu 18 tys. zł w 2015 roku, notując wzrost o 6 proc. Z kolei sprzedaż na pracownika wzrosła z poziomu 552 tys. w 2010 roku do poziomu 561 tys. zł w 2015 roku, notując wzrost o 2 proc.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.