Protest w Tesco: Sieć pracuje nad planem wynagrodzeń na rok 2017/2018

Pracownicy Tesco przygotowują się do ogólnopolskiego protestu. Sieć nie komentuje planów związkowców. Podkreśla natomiast, że w ciągu kilku najbliższych tygodni przedstawi plan wynagrodzeń na rok 2017/2018.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest w Tesco: Sieć pracuje nad planem wynagrodzeń na rok 2017/2018

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 maj 2017 10:45


Pracownicy Tesco zbulwersowani propozycją podwyżek w kwocie 50 zł brutto zapowiedzieli protesty. Związki zawodowe organizują ogólnopolską kampanię przed marketami na rzecz podwyżek płac i poprawy warunków pracy. Pierwsze odbędą się już w tym tygodniu - w czwartek (25 maja) w Katowicach i Opolu (więcej szczegółów znajdziecie tutaj).

Tesco nie chce odnosić się do działań zapowiedzianych przez związkowców. Ich zdaniem „wewnętrzna dyskusja jest najlepszym sposobem budowania dialogu i wzajemnego zrozumienia”.

- Z organizacjami związkowymi prowadzimy dialog, którego częścią są regularne spotkania, w trakcie których dyskutujemy bieżące zagadnienia dotyczące spraw pracowniczych, jak i tych wynikających z toczącego się prawnego procesu sporu zbiorowego – czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji serwisu PulsHR.pl.

By ostudzić emocje związane z protestem, Tesco podkreśla jednak, że kwestie dotyczące wynagrodzeń, świadczeń dodatkowych czy warunków pracy są dla firmy kluczowe, ponieważ chcą być konkurencyjną spółką o bardzo wysokim poziomie obsługi klienta.

- Szczegóły dotyczące planu wynagrodzeń na rok 2017/2018 planujemy przekazać naszym koleżankom i kolegom w ciągu kilku najbliższych tygodni – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy, po ubiegłorocznej podwyżce, najniższe miesięczne wynagrodzenie w firmie wynosi 2295 zł brutto na pełny etat dla osób z co najmniej 12-miesięcznym stażem pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.