Praca w supermarkecie, dyskoncie: Polacy narzekają na Biedronkę, Tesco i Lidla. Mimo lepszych warunków?

0 0
Praca w supermarkecie, dyskoncie: Polacy narzekają na Biedronkę, Tesco i Lidla. Mimo lepszych warunków?
Jak zauważa Grażyna Spytek-Bandurska, ekspert Konfederacji Lewiatan, warunki pracy w branży handlowej ulegają poprawie. (fot. Żelazna Studio)

• Pracownicy Tesco apelują, by klienci nie robili zakupów w sklepach tej sieci, ponieważ zatrudnieni nie są dobrze traktowani.
• To nie jedyny hipermarket, który spotyka się z negatywnymi opiniami na swój temat.
• Pomimo poprawy warunków pracy w branży handlowej, pracownicy supermarketów nadal nie są zadowoleni z pracodawców.

Atmosfera w Tesco, które zatrudnia 28 tys. osób, od dłuższego czasu jest gorąca. W maju br. pracownicy sieci grozili strajkiem z powodu grupowych zwolnień wśród kadry kierowniczej. Z kolei na przełomie września i października ubiegłego roku pikietowały osoby zatrudnione w Tesco na Śląsku. Powód? Pracę w częstochowskim sklepie straciło 150 osób, z kolei z pracą w piekarni pożegnało się ok. 80 proc. zatrudnionych. 

Tym razem pracownicy Tesco apelują do klientów, by nie robili zakupów w sklepach sieci. Zatrudnieni namawiają do bojkotu sieci z powodu złego traktowania zatrudnionych - o czym piszą w liście.

Pracownicy Tesco skarżą się zarówno na niskie pensje, warunki pracy, a także na postawę zarządu. Zarzucają przełożonym, że dla „oszczędności i zysku” zredukowali załogi do tego stopnia, że „brak rąk do pracy w sklepach, towar zamiast na półkach sklepowych, stoi na magazynie, bo nie ma kto go roztowarować”. Piszą również, że są straszeni zwolnieniami z pracy i obciążani odpowiedzialnością za błędy systemów informatycznych.

Nadawca przesyłki jest anonimowy, dlatego dotąd nie udało się potwierdzić autentyczności tego pisma. Autorz twierdzą, że chcą pozostać anonimowi z powodu obawy o utratę miejsc pracy.

Co na to Tesco? Sieć podkreśla, że pracownicy, jeśli tylko chcą podzielić się swoimi uwagami czy obawami, mogą skorzystać z licznych kanałów komunikacji, takich jak Forum Pracownicze czy anonimowa Bezpieczna Linia.

- Szczerość i otwartość są podstawą naszego dialogu z koleżankami i kolegami w Tesco – wierzymy, że wewnętrzna dyskusja jest najlepszym sposobem budowania wzajemnego zrozumienia. Wszelkie zatem wątpliwości wolimy wyjaśniać we własnym gronie, w zespole pracowników Tesco. Będziemy wdzięczni, jeśli autor listu skontaktuje się z nami bezpośrednio, byśmy mogli wspólnie porozmawiać o jego opiniach i uwagach – mówi Jakub Jaremko z Tesco.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Wszędzie tak jest. Praca jest, ale nie zatrudniają, bo chcą, żeby pracować za dwóch. Więc pracownicy odchodzą. Winna jest polityka kadrowa.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.