Praca w Lidlu: Nowe stroje dla pracowników sklepów

6
Praca w Lidlu: Nowe stroje dla pracowników sklepów Nowa odzież pracowników Lidla jest wyprodukowana w 100 proc. z organicznej bawełny zbieranej w małych gospodarstwach rolnych w Indiach. (Fot. Mat. pras.)
• Lidl Polska zaopatrzy swoich pracowników w nowe ubrania wyprodukowane z organicznej bawełny.

• Na ten cel przeznaczy, aż 6,5 mln złotych.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Lidlu: Nowe stroje dla pracowników sklepów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 lut 2017 12:35


Lidl przygotował nowe ubrania dla wszystkich pracowników sklepów. Menadżerowie i ich zastępcy będą nosili błękitne koszule oraz spodnie typu chino wraz z paskiem. Panie na tych stanowiskach mogą założyć dodatkowo kamizelkę, sweter lub kardigan, a panowie kamizelkę lub sweter. Pracownicy sklepów otrzymają wygodne, sportowo skrojone jeansy oraz pasek i niebieskie koszule polo. W chłodniejsze dni panowie będą mieli do dyspozycji bluzy softshell, natomiast panie dodatkowo będą miały do wyboru ciepły polar.

Nowa odzież pracowników Lidla jest wyprodukowana w 100 proc. z organicznej bawełny zbieranej w małych gospodarstwach rolnych w Indiach. Następnie surowiec jest przetwarzany przez lokalne firmy posiadające certyfikat BSCI oznaczający etyczne, bezpieczne warunki zatrudnienia dla pracowników tych firm.

- Lidl jest firmą odpowiedzialną społecznie na wielu polach. Od lat w ramach idei „W trosce o lepsze jutro” aktywnie wspieramy działania charytatywne, inicjatywy lokalne i globalne oraz dbamy o środowisko. Stale udowadniamy, że to nie tylko chwytliwe hasło reklamowe. Nowe, wyprodukowane z ekologicznych materiałów ubrania, są kolejnym na to dowodem – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR menedżer, Lidl Polska.

Dodatkowo, w sklepach powstają rozbudowane, wygodne strefy socjalne z dostępem do intranetu dla wszystkich pracowników, specjalne sale do prowadzenia szkoleń oraz w pełni wyposażone kuchnie.

- Dla naszych pracowników komfort pracy jest tak samo ważny jak atrakcyjne wynagrodzenie oraz benefity. Dbamy o nich, dlatego oprócz podwyżek płac w styczniu przekazujemy im ubrania dopasowane do ich potrzeb. Na ten cel przeznaczyliśmy, aż 6,5 mln złotych – mówi Anna Durzyńska, dyrektor personalny, Lidl Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.