Praca w Lidlu: Firma szuka chętnych na letni staż

Doświadczenie, realizacja własnego projektu, opieka mentora, a także umowa stażowa i wynagrodzenie 3 tys. zł brutto miesięcznie to propozycja Lidla dla gotowych na wyzwania żaków oraz absolwentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Lidlu: Firma szuka chętnych na letni staż

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 mar 2018 15:07


  • Ruszyła rekrutacja na staże letnie w ramach autorskiego programu „The Lidl Way To Career”.
  • Uczestnicy programu nie tylko zdobędą doświadczenie w międzynarodowej organizacji, ale również zrealizują swój własny projekt.

„The Lidl Way To Career” to oferty staży letnich, z możliwością dalszego rozwoju w Lidl Polska. Firma proponuje stanowiska w takich obszarach jak sprzedaż, logistyka, zakupy, HR oraz komunikacja. Możliwości rozwoju znajdą dla siebie zarówno studenci i absolwenci kierunków ścisłych, jak i humanistycznych.

Studenci starający się o staż muszą wysłać swoje dokumenty. Następnie wszystkie zgłoszenia zostaną przeanalizowane, a z wybranymi kandydatami zostaną przeprowadzone wywiady telefoniczne. W dniach 11-12 kwietnia odbędą się Recruitment Days, w trakcie których kandydaci wezmą udział w sesjach assessment centre, podczas których zostanie sprawdzona ich wiedza i kompetencje. Także w trakcie Targów Pracy wybranym kandydatom Lidl wręczy imienne bilety stanowiące zaproszenie na Recruitment Days.

Czytaj też: Lidl Polska: Najtrudniej jest o specjalistów lub osoby ze znajomością języków

Najlepsi rozpoczną swoje staże w Lidlu 2 lipca. W pierwszej kolejności poznają, jak funkcjonuje firma – stażyści przejdą szkolenie w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej. Drugim krokiem będzie wdrożenie w zadania docelowych działów, gdzie przez kolejne trzy miesiące odbędą swój staż.

Uczestnicy programu nie tylko zdobędą doświadczenie w międzynarodowej organizacji, ale również zrealizują swój własny projekt.

- W Lidlu wierzymy w młodych ludzi, w ich ambicje, potencjał i chęć rozwoju. Wiemy także, jak ważny jest pierwszy krok w profesjonalnej karierze, dlatego chcemy towarzyszyć tym doświadczeniom, oferując jednocześnie nasze wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Letnie programy stażowe przygotowujemy od kilku lat, a wielu z ich absolwentów pracuje dzisiaj w naszej firmie – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, PR manager Lidl Polska.

Zarobki w Lidlu

Przypomnijmy, w ty roku po raz kolejny Lidl Polska podniósł pensje swoim pracownikom. Z początkiem marca pracownicy sklepów zarabiają od 2 800 zł brutto do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia.

Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.