Praca w handlu: Umowy na niepełny etat mogą być korzystne

- Należy dążyć do takiej sytuacji, w której ustalanie szczegółów współpracy jest rozmową partnerską, a nie dyktowaniem warunków przez jedną stronę – mówi Artur Skiba, prezes Antal International.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w handlu: Umowy na niepełny etat mogą być korzystne

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

29 mar 2016 10:26


Niektóre sieci handlowe zatrudniają pracowników na niepełnych etatach, np. 2/3. Czy w 2016 roku będzie szansa, aby uregulować tę kwestię? 

– Myślę, że nie powinniśmy rozpatrywać zatrudnienia w niepełnym wymiarze godzin jako zjawiska negatywnego – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Artur Skiba, prezes Antal International. 

Podkreśla, że w wielu przypadkach jest to możliwość bardzo korzystna dla pracowników – przykładem mogą być młodzi rodzice, którzy łączą obowiązki zawodowe z rodzinnymi czy studenci.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik 1/2 etatu 2016-05-12 13:47:23

Kiedyś bylam zła, ze Tesco ma tylko niepelne etaty, ze ja dostałam 1/2, a ja nie chciałam dopełnień bo nie wiele z tego miałam itp Ale dziś 4h to jest ok, nie musze niani szukać, sama zaprowadzę i odbiorę dziecko ze szkoły. A jak zachoruje to nie musze brac zwolnien za wiele, badz w ogóle. Nie narobię się ciężko 😉 a rozerwę sie od domu 😉 A te pieniążki drogą nie chodzą. 😉