Praca w Biedronce: Sieć zmienia grafik i liczbę pracowników

W związku z wejściem w życie nowych przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, wprowadza zmiany w funkcjonowaniu swoich placówek. Jakie?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Biedronce: Sieć zmienia grafik i liczbę pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 mar 2018 15:34


  • Planowane zmiany będą dotyczyć godzin otwarcia sklepów oraz sposobu obsługi klientów.
  • Celem tym zmian jest zapewnienie jak największego komfortu zakupów.
  • W efekcie w piątki i soboty w sklepach należących do sieci będzie pracowało 5 tysięcy osób więcej niż podczas dotychczasowych weekendów.

W odpowiedzi na wprowadzenie zakazu handlu w niedziele Jeronimo Martins Polska zdecydowało się na wydłużenie godzin otwarcia sklepów sieci Biedronka w każdy piątek i sobotę o godzinę, dzięki czemu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00.

Kolejny krok to otwarcie wszystkich kas w sklepach Biedronka w godzinach szczytu w piątki i soboty. Ich zakres godzinowy może się różnić w zależności od lokalizacji. W te dni spodziewany jest większy ruch. Dlatego też w piątki i soboty w sklepach należących do sieci będzie pracowało 5 tysięcy osób więcej niż podczas dotychczasowych weekendów.

– Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne zmiany - mówi Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.

Netto i Lidl nie planują zmian

Netto z kolei uspokaja, że zamknięcie sklepów w niedziele nie wpłynie na poziom zatrudnienia – sieć nie planuje zwolnień ani skrócenia etatów. Sklepy Netto nadal będą otwarte w tych samych godzinach i będą funkcjonować na tych samych warunkach co dotychczas. Nie będzie również wydłużania godzin pracy w inne dni, czego obawiali się związkowcy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.