Polski McDonald's to fabryka menedżerów. 98 proc. zaczynało od pracy w restauracji

McDonald's zatrudnia w Polsce ponad 22 tys. osób. Przez wiele lat praca w McDonald's kojarzyła się z pracą na chwilę i dla osób młodych. Tymczasem, jak się okazuje, wiele osób jest związanych z firmą od początku jej istnienia. 98 proc. menedżerów zaczynało od pracy w restauracji. Niektórym udało się to w ciągu... dziewięciu miesięcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polski McDonald's to fabryka menedżerów. 98 proc. zaczynało od pracy w restauracji

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

22 lut 2018 6:00


  • McDonald's prowadzi kampanię employer brandingową, poprzez którą chce przełamać stereotyp, iż praca w sieciówce to głównie praca dla osób młodych.
  • Jak przekonuje w rozmowie z portalem PulsHR.pl Renata Prys, dyrektor HR w McDonald's Polska, firma chce zatrudniać również osoby w wieku 45+, osoby niepełnosprawne, młode matki oraz obcokrajowców.
  • Co więcej, 98 proc. menedżerów w McDonald's zaczynało karierę od pracy w restauracji. Najmłodszy z nich ma 18 lat.

McDonald’s przez wiele lat był postrzegany jako miejsce pracy dla młodych. Nadal tak jest?

Renata Prys, dyrektor HR McDonald’s Polska: - Ten stereotyp dotyczy nie tylko naszej firmy, ale całej branży gastronomicznej. Chcemy go jednak przełamywać. Kiedy ponad rok temu dołączyłam do organizacji, było to jedno z wyzwań, które zostały przede mną postawione. W obszarze budowania wizerunku pracodawcy stworzyliśmy strategię, w ramach której znacząco rozszerzyliśmy grupę adresatów naszej komunikacji. Obecnie kierujemy oferty pracy nie tylko do osób młodych, ale i tych po 45. roku życia, do młodych rodziców, osób z niepełnosprawnościami. Zatrudniamy również obcokrajowców.Podejrzewam, że w większości są to Ukraińcy?

Tak, ale nie tylko. Mamy również w swojej załodze np. Hindusów czy Wietnamczyków. Odwiedziłam ostatnio jedną z restauracji w Warszawie, gdzie są zatrudnieni, i widziałam, jak świetnie odnajdują się w pracy. Polacy w tym zespole śmieją się natomiast, że dzięki ich obecności przechodzą przyśpieszony kurs języka angielskiego.

To znaczy, że obcokrajowcy nie mówią po polsku?

Zdarzają się takie przypadki. Pomagamy im się szybko odnaleźć, tłumacząc na język angielski i ukraiński nasze procedury i materiały wspierające, które wykorzystujemy w czasie wdrażania pracowników, w niektórych restauracjach mogą też skorzystać z przyspieszonych kursów języka polskiego. To duże wyzwanie, ale obcokrajowcy są dla nas wartościowymi pracownikami, wielu z nich wiąże się z Polską na stałe. A i nasi pracownicy wydają się być z faktu umiędzynarodowienia załogi zadowoleni.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.