Nocna zmiana w Biedronce? Związkowcy i poseł: Pracownicy będą odchodzić

- Firma robi sobie krzywdę, która już wkrótce poskutkuje odejściem pracowników. Posypią się zwolnienia, L4, urlopy na żądanie. Biedronka szczyci się, że dba o pracownika, ale w tym przypadku robi mu pod górkę. Nie dopuścimy do tego rozwiązania - mówi Piotr Adamczak, przewodniczący Solidarności w Biedronce, komentując zmiany w grafiku marketu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nocna zmiana w Biedronce? Związkowcy i poseł: Pracownicy będą odchodzić

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/Dziennik Bałtycki

13 lut 2018 11:31


W związku z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, władze Biedronki rozważają wprowadzenie nocnej zmiany. 

O komentarz "Dziennik Bałtycki" poprosił też posła PiS, Janusza Śniadka, szefa Rady Ochrony Pracy w Sejmie i członka Komisji ds. Kontroli Państwowej.

Janusz Śniadek Janusz Śniadek

 

- (...) To po prostu absurd. Myślę, że sprawę załatwi sytuacja rynku pracownika w Polsce. Jeśli pracodawca będzie się posuwał do takich utrudnień i szykan, to w krótkim czasie straci załogę. Jak ustawa wejdzie w życie, przyjrzymy się, gdzie występują realne problemy i wówczas będziemy się zastanawiać nad ich rozwiązaniem - mówi Śniadek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Witold 2018-02-13 17:24:40

Ciekaw jestem jak Pan Przewodniczący związku spełni swą obietnice i nie dopuści do tego rozwiązania. Zmiana regulaminu pracy może zgodnie z prawem nastąpić bez zgody związku. Te buńczuczne zapowiedzi to kampania wyborcza w komisji zakładowej.