Nie będzie strajku w Tesco. Jest porozumienie

0 0
Nie będzie strajku w Tesco. Jest porozumienie
Jest porozumienie w Tesco Polska. (Fot. Shutterstock)

Związkowcy dogadali się z zarządem Tesco w sprawie podwyżek oraz zwolnień grupowych kierowników.

W środę (11 maja) odbyło się spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami, podczas którego rozmawiano o zmianach w strukturze firmy oraz o podwyżkach wynagrodzeń. Jak poinformowała nas Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Tesco Polska, strony doszły do porozumienia.

- Udało nam się wypracować wspólne stanowisko zarówno jeśli chodzi o grupowe zwolnienia, jak i o podwyżki. Na dzień dzisiejszy nie mogę jednak ujawnić szczegółów – komentuje Jakubowska.

Czytaj też: Zwolnienia w Tesco

Przypomnijmy, w piątek (6 maja) związkowcy zostali poinformowani o planowanych zwolnieniach wśród kadry kierowniczej, która liczy ponad 4 tys. osób. Sieć wprowadza nowe, bardziej płaskie struktury, przez co część kierowników musi się liczyć z utratą pracy.

Jak przekonywała sieć, zmiana będzie dotyczyć tylko struktur kierowniczych w największych hipermarketach, tj. w 160 z 440 sklepów w całej Polsce. - Nie wpłynie ona na sytuację pracowników sali sprzedaży - mówił.

Jeśli chodzi z kolei o podwyżki, to związkowcy domagali się, by wynagrodzenia pracowników podstawowych, kierowników stoisk, zastępców kierowników dla wszystkich lokalizacji wzrosły od 1 lipca br. o 200 zł brutto. Wystosowano pismo do prezesa Davida Morrisa w tej sprawie. Zarząd giganta handlu detalicznego zaproponował jednak niższe kwoty, na które nie zgodzili się pracownicy Tesco.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Kierownik to nie pracownik tylko gorszy pracownik z odpowiedzialnością którego można obwiniac za straty i głód w Afryce.. Potem zwolnić i napisać w team 5 że zdecydował się kontynuować karierę w innym sklepie.. Nawet będąc samotna matka z dwójka dzieci.. Porozumienie..chyba nieporozumienie..
  • pier do lone zwiazki nigdy nie ochronia pracownika no chyba ze kierownik to nie pracownik bedziecie zgrzytac zebami s ku r wy syny

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.