Nie będzie strajku w Tesco. Jest porozumienie

Związkowcy dogadali się z zarządem Tesco w sprawie podwyżek oraz zwolnień grupowych kierowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie strajku w Tesco. Jest porozumienie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 maj 2016 11:12


W środę (11 maja) odbyło się spotkanie zarządu Tesco ze związkowcami, podczas którego rozmawiano o zmianach w strukturze firmy oraz o podwyżkach wynagrodzeń. Jak poinformowała nas Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Tesco Polska, strony doszły do porozumienia.

- Udało nam się wypracować wspólne stanowisko zarówno jeśli chodzi o grupowe zwolnienia, jak i o podwyżki. Na dzień dzisiejszy nie mogę jednak ujawnić szczegółów – komentuje Jakubowska.

Czytaj też: Zwolnienia w Tesco

Przypomnijmy, w piątek (6 maja) związkowcy zostali poinformowani o planowanych zwolnieniach wśród kadry kierowniczej, która liczy ponad 4 tys. osób. Sieć wprowadza nowe, bardziej płaskie struktury, przez co część kierowników musi się liczyć z utratą pracy.

Jak przekonywała sieć, zmiana będzie dotyczyć tylko struktur kierowniczych w największych hipermarketach, tj. w 160 z 440 sklepów w całej Polsce. - Nie wpłynie ona na sytuację pracowników sali sprzedaży - mówił.

Jeśli chodzi z kolei o podwyżki, to związkowcy domagali się, by wynagrodzenia pracowników podstawowych, kierowników stoisk, zastępców kierowników dla wszystkich lokalizacji wzrosły od 1 lipca br. o 200 zł brutto. Wystosowano pismo do prezesa Davida Morrisa w tej sprawie. Zarząd giganta handlu detalicznego zaproponował jednak niższe kwoty, na które nie zgodzili się pracownicy Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Aaa 2016-06-17 12:44:34

Kierownik to nie pracownik tylko gorszy pracownik z odpowiedzialnością którego można obwiniac za straty i głód w Afryce.. Potem zwolnić i napisać w team 5 że zdecydował się kontynuować karierę w innym sklepie.. Nawet będąc samotna matka z dwójka dzieci.. Porozumienie..chyba nieporozumienie..

gg 2016-05-13 18:48:17

pier do lone zwiazki nigdy nie ochronia pracownika no chyba ze kierownik to nie pracownik bedziecie zgrzytac zebami s ku r wy syny