Nestlé zatrudni 20 tys. młodych Europejczyków

Z rosnącym bezrobociem wśród młodych ludzi zmaga się cała Europa. Tylko w Polsce bez pracy jest obecnie 28,1 proc. osób poniżej 25. roku życia (w stosunku do 25,9 proc. w 2012) . Ogłoszona przez Nestlé Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych jest odpowiedzią firmy na sytuację na europejskim rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestlé zatrudni 20 tys. młodych Europejczyków

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lis 2013 9:41


W ciągu najbliższych trzech lat firma stworzy możliwości zatrudnienia na rynku pracy dla 20 tysięcy Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycje pracy, natomiast druga połowa oferty praktyk i staży. Nestlé w Polsce i krajach bałtyckich zaoferuje zatrudnienie i praktyki zawodowe dla niemal 800 osób.

- Obecnie jedna na cztery młode osoby w Europie jest bezrobotna. Sytuacja ta stwarza ogromny problem gospodarczy i społeczny. Stąd też Nestlé podejmuje inicjatywę na rzecz zatrudniania ludzi młodych - mówi Pierre Detry, prezes Nestlé Polska. - Uważam, że odpowiedzialność za przyszłą sytuację na rynku pracy leży w dużej mierze po stronie pracodawców, dlatego tak ważne jest, abyśmy oferowali możliwości rozwoju, wspierali młodych w podejmowaniu decyzji dotyczących ich przyszłej kariery oraz dzielili się wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie - podkreśla.

Europejska Inicjatywa Nestlé Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych (ang. Youth Employment Initiative) zaplanowana jest do 2016 r. i będzie realizowana we wszystkich krajach europejskich, w których firma prowadzi swoją działalność. Nestlé ma nadzieję, że nawiąże ścisłą współpracę z agendami rządowymi, uczelniami i organizacjami samorządowymi oraz studenckimi. Liczy również na to, że udział w niej wezmą także dostawcy firmy z całej Europy.

Podstawę Europejskiej Inicjatywy Nestlé Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych stanowią 4 filary. Dwa z nich to zatrudnienie 10 tys. osób poniżej 30. roku życia na różnego rodzaju stanowiskach w zakładach Nestlé w Europie do 2016 r., a także stworzenie 10 tys. miejsc praktyk zawodowych i staży.

Ponadto Nestlé planuje uruchomienie w szkołach i na uczelniach w Europie oraz na stronach internetowych firmy programu „Gotowość do pracy" (ang. „Readiness for Work"), który obejmie m.in. doradztwo w zakresie rynku pracy, szkolenia, praktyczne porady dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej czy przygotowania CV. Natomiast czwartym filarem inicjatywy firmy, jest powołanie wraz z dostawcami Nestlé w Europie platformy „Sojusz dla Młodych" (ang. „Alliance for Youth") w celu umożliwienia im przyłączenia się do inicjatywy i stworzenia możliwości pracy dla osób młodych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.