Mondelez International planuje stworzyć Centrum Badań i Rozwoju. Będą nowe miejsca pracy

Mondelez International planuje stworzenie nowego Centrum Badań i Rozwoju w rejonie Wrocławia. Inwestycja to dodatkowe miejsca pracy i wiele możliwości współpracy dla partnerów zewnętrznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mondelez International planuje stworzyć Centrum Badań i Rozwoju. Będą nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

7 maj 2015 10:25


Centrum to kolejna inwestycja koncernu w tej części Polski, gdzie znajdują się już dwie fabryki w Skarbimierzu i jedna w Bielanach Wrocławskich, zatrudniające ponad 1400 osób.

Planowane Centrum to nie tylko inwestycja finansowa rzędu 15 mln USD, ale dodatkowe 125 miejsc pracy i wiele możliwości współpracy dla partnerów zewnętrznych.

Głównym celem planowanego Centrum Badań i Rozwoju będą badania dotyczące znanych marek czekolady i ciastek, takich, jak: Milka, Oreo, belVita i wiele innych. W nowym centrum R&D będą także prowadzone badania dotyczące jakości, opakowań, analizy preferencji i oczekiwań klientów oraz zgodności naszych wyrobów z wymaganiami prawnymi dot. produktów spożywczych.

Nowe centrum, oprócz przestrzeni biurowej, wyposażone będzie w nowoczesne laboratoria, sprzęty i urządzenia konieczne do prowadzenia badań.

Polska ważna dla Mondelez International

- Polska jest jednym z ważniejszych dla firmy Mondelēz International rynków w Europie Środkowej dlatego planujemy stworzyć tu nowe, globalne Centrum Badań i Rozwoju. Polska, a szczególnie Wrocław to idealna lokalizacja, a tutejsze renomowane, uczelnie techniczne edukują wysokiej klasy specjalistów, których chcielibyśmy pozyskać do nowego Centrum. Wrocław znajduje się blisko innych strategicznych rynków firmy w Europie Środkowej, a międzynarodowe lotnisko i infrastruktura drogowa zapewniają dogodne połączenia. Miasto jest także atrakcyjnym miejscem zarówno dla jego mieszkańców, jak i przedsiębiorców, gdzie władze lokalne wspierają inwestycje. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy Centrum, które będzie idealnym miejscem pracy i rozwoju zawodowego dla zespołu, który go zbuduje - mówi Rob Hargrove, wiceprezes ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelēz International.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.