Lewiatan protestuje przeciw podatkowi od marketów

0 0
Lewiatan protestuje przeciw podatkowi od marketów
Kupcy Lewiatana wykorzystali blisko 2 tys. billboardów, na których, zamiast cotygodniowych promocji, pojawiły się hasła protestacyjne. (Fot.: mat. pras.)

• Franczyzobiorcy Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan protestują przeciwko projektowi ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej.
• Na 11 lutego zapowiedziana została demonstracja handlowców pod Sejmem.

Na 3 tys. sklepów działających w Lewiatanie 5 lutego zawisły banery i plakaty informujące o proteście. Kupcy wykorzystali również blisko 2 tys. własnych billboardów, na których, zamiast cotygodniowych promocji, pojawiły się hasła protestacyjne.

Do premier Beaty Szydło wysłanych zostało również 2 tys. listów protestacyjnych podpisanych przez wszystkich franczyzobiorców Lewiatana. Kupcy alarmują, że po wejściu w życie ustawy w proponowanym obecnie kształcie czeka ich bankructwo.

- Niedawno musiałam zamknąć jeden sklep, bo w pobliżu powstał supermarket. Teraz państwo chce nam odebrać środki do życia - skarży się w Izabela Makaruk, właścicielka sklepu w Horodyszczu.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan, skierowali na początku lutego list otwarty do premier Beaty Szydło i do parlamentarzystów. Przekonują w nim m.in., że skutkiem wejścia w życie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, będzie upadek setek małych i średnich przedsiębiorców oraz likwidacja sieci franczyzowych, które zrzeszają dziesiątki tysięcy sklepów.

Domagają się wyłączenia z ustawy zapisów o franczyzie, naliczania i pobierania podatku według NIP, zastosowania dla małych i średnich przedsiębiorstw stawki 0,3 proc., odstąpienia od naliczaniu podwyższonego podatku w sobotę oraz zastosowania możliwości odliczania zapłaconego podatku od podatku dochodowego.

Na 11 lutego zapowiedziana została demonstracja handlowców pod Sejmem.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.