Handel daje miliony miejsc pracy

Handel daje prawie 2 mln miejsc pracy, a w sektorach powiązanych kolejne 1,6 mln, co łącznie stanowi 26 proc. ogółu pracujących.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Handel daje miliony miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

20 maj 2015 12:35


Według ubiegłorocznego raportu Banku DNB i firmy Deloitte firmy handlowe wraz z sektorami powiązanymi z handlem wytwarzają w Polsce aż 29 proc. wartości dodanej w gospodarce. Handel to także prawie 2 mln miejsc pracy, a w sektorach powiązanych kolejne 1,6 mln, co łącznie stanowi 3,6 mln zatrudnionych, czyli 26 proc. ogółu pracujących.

Rośnie rynek dóbr luksusowych

W Polsce daje się zauważyć wzrost rynku dóbr luksusowych. Już teraz dostępnych jest tu ok. 70 proc. światowych marek uznawanych za luksusowe, a wartość rynku w roku 2014 wyniosła 12,6 mld zł. Szacuje się że do roku 2017 będzie to 14 mld zł. W tej grupie głównymi dostawcami są marki włoskie (22% rynku), francuskie (17%) oraz szwajcarskie.

Przyczyny wzrostu rynku dóbr luksusowych są dwie: coraz więcej zamożnych osób (dochody miesięczne powyżej 7,1 tys. zł – do roku 2016 będzie około miliona takich osób), a co za tym idzie - rosnący majątek obywateli. W tej chwili szacowany jest on średnio na 22,2 tys. dolarów na osobę, co daje nam nieco wyższe miejsce od państw tej części Europy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.