Grupa Maspex Wadowice kupuje aktywa firmy Agros Nova

Grupa Maspex Wadowice podpisała wstępną umowę z IK Investment Partners na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova - dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz między innymi takich marek, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Maspex Wadowice kupuje aktywa firmy Agros Nova

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 gru 2014 10:21


Grupa Maspex Wadowice - właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś i Lubella 18 grudnia b.r. podpisała wstępną umowę z IK Investment Partners na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova. Warunkiem wejścia w życie tej umowy jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W efekcie przejęcia powstanie grupa spożywcza o obrotach ponad 4 miliardów zł.

Na bazie firmy Agros Nova, grupa Maspex Wadowice planuje zbudować kolejny, mocny obszar działalności w oparciu o pracowników firmy Agros Nova ze wszystkich lokalizacji – Łowicza, Wąsosza i Warszawy oraz pracowników Struktury Handlowej. Spółka planuje kontynuację i rozwój produkcji w Łowiczu i Wąsoszu. Również główne biuro firmy Agros Nova niezmiennie będzie działać w Warszawie.

Czytaj też: Przejęcia się opłaciły. Rekordowy wzrost zysków Work Service

To już 17 akwizycja grupy Maspex Wadowice w tym 8 na rynku polskim. Największe, które do tej pory zrealizowane były w Polsce to zakup firmy Tymbark (1999 rok) oraz spółki Lubella (2003 rok). Dzięki wysokim nakładom grupy Maspex Wadowice na inwestycje produkcyjne i najnowocześniejsze technologie, dystrybucję i promocję - Tymbark i Lubella stały się liderami i najcenniejszymi markami w swoich kategoriach. Tylko w obszarze produkcji, od momentu wejścia w skład grupy Maspex Wadowice, inwestycje produkcyjne w Lublinie i Tymbarku wyniosły ponad 180 milionów zł.

- Od wielu lat pracowaliśmy nad realizacją przejęcia, które w sposób jakościowy zwiększyłoby skalę naszego biznesu. Nasza praca i cierpliwość zostały w końcu nagrodzone. Grupa Agros Nova wniesie olbrzymi dorobek do naszej spółki – wartościowe i silne marki oraz co dla nas bardzo ważne także - profesjonalny zespół pracowników, który wypracował tak dobrą pozycję rynkową tej firmy. Nasza oferta obejmuje wizję wspólnego działania z zapewnieniem dalszego rozwoju tej spółki, jak również jej pracowników – mówi Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex Wadowice.

Czytaj też: Wirtualna Polska przejęła grupę Money. Coraz bardziej się powiększa

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.