Gigantyczne zwolnienia w McDonald`s. Ponad dwieście osób straciło pracę

Tylko w lipcu z pracą w McDonald`s pożegnało się 225 osób - podał zarząd sieci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gigantyczne zwolnienia w McDonald`s. Ponad dwieście osób straciło pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

10 sie 2015 14:24


Zwolnienia w McDonald's dotknęły 135 pracowników zatrudnionych w kwaterze głównej w Stanach Zjednoczonych, a także 90 osób pracujących w zagranicznych oddziałach. Jest to część planu restrukturyzacyjnego przeprowadzanego przez giganta na rynku restauracji fast food. Słynna sieć od wielu miesięcy boryka się z problemami wizerunkowymi, odpływem klientów i stratami finansowymi.

Ostre cięcia w poszukiwaniu oszczędności

W sumie od grudnia 2014 McDonald's zwolnił już ponad 350 osób w pionie korporacyjnym. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku wypowiedzenia otrzymało 63 pracowników, a w styczniu 65 kolejnych. Zwolnione osoby pracowały w kwaterze głównej koncernu.

Jeszcze w maju dyrektor generalny McDonald's, Steve Easterbrook, poinformował, że do końca 2017 r. chce zakończyć proces restrukturyzacji, który ma przynieść koncernowi 300 mln dolarów oszczędności. Easterbrook chce również wyeliminować problem nadmiernej biurokracji w McDonald's, który - jego zdaniem - nie pozwala firmie dostatecznie szybko reagować na nowe trendy na rynku i zmieniające się preferencje konsumentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

k 2015-09-04 10:00:43

państwa -każde przejmuje sieci i handlowe i KFC ...aby cicho o autobusach co 5 litr/100km ..silnik plazmowy-mój rysunek --a osobowe auta --...a.dla ludzi nic ....-skowroński stanisław..