Firmy z branży FMCG i handlowe będą zatrudniać

15. edycja cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot już po raz kolejny wskazuje na coraz lepszą sytuację na rynku pracy. 60 proc. pracodawców z branży FMCG oraz 41 proc. z branży Handel Detaliczny planuje rekrutacje na stanowiska średniego i wyższego szczebla w I kwartale 2014 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy z branży FMCG i handlowe będą zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

27 sty 2014 17:38


63 proc. pracodawców planuje rekrutację specjalistów i menedżerów, 14 proc. zwolnienia w I kwartale 2014. Prognoza ta jest lepsza od wyników poprzedniej - 14 edycji, które już były bardzo dobre (odpowiednio 58 proc. i 11 proc.).

W najbliższym czasie poszukiwani będą przede wszystkim specjaliści i menedżerowie ds. marketingu.

- Na brak ofert pracy nie będą mogli narzekać specjaliści i menedżerowie z zakresu marketingu. Szczególnym zainteresowaniem już cieszą się menedżerowie marki oraz kierownicy zespołów marketingowych. Polski rynek można uznać za dojrzały, co oznacza, że sprzedaż nie będzie już generowana ekspansją, a walką o udział w rynku oraz komunikacją z klientem - Agata Olkowska, lider zespołu Antal Sales & Marketing.

Dużym zainteresowaniem pracodawców cieszyć się będą również eksperci, specjalizujący się w zarządzaniu marką własną oraz prowadzący negocjacje z kontrahentami.

- Ze względu na rozwijający się trend wprowadzenia do sieci handlowych marek własnych na rynku poszukiwani będą specjaliści i menedżerowie odpowiedzialni za ten obszar oraz negocjacje ze strategicznymi klientami. Natomiast w kanałach sprzedaży tradycyjnych będą zachodzić zmiany w strukturze - w trudnej sytuacji mogą się znaleźć regionalni kierownicy sprzedaży - Agnieszka Niebutkowska, konsultantka Antal Sales & Marketing.

W branżach FMCG i Handel Detaliczny sytuacja w rekrutacji specjalistów i menedżerów zmienia się na lepsze. Mimo, iż znalazły się one w grupie goniących tendencji w tych branżach nie można określić, jako złe. Ponad 40 proc. pracodawców rekrutujących daje podstawy sądzić, że już w przyszłym kwartale specjaliści i menedżerowie będą mogli liczyć na poprawę sytuacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.