Chipsy Pringles prosto z Kutna. I dwieście miejsc pracy

W przyszłym tygodniu firma Kellog, producent płatków śniadaniowych i wytwórca słonych przekąsek, otworzy w Kutnie swoją drugą w Europie fabrykę chipsów Pringles.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chipsy Pringles prosto z Kutna. I dwieście miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

2 paź 2014 15:40


Fabryka w Kutnie jest jedną z największych inwestycji kapitałowych firmy Kellogg na świecie od 10 lat. Do końca lutego 2015 roku nowy zakład będzie zatrudniał łącznie 200 pracowników. Dotychczas jedyny w Europie zakład produkujący Pringles znajdował się w belgijskim Mechelen.

Czytaj też: W Biedronce napięcie rośnie. Zarząd pod presją związków zawodowych

- Zakup przez firmę Kellogg marki Pringles w roku 2012 stał się początkiem dużej zmiany w naszej części biznesu zajmującej się przekąskami. Decyzja o inwestycji w fabrykę Pringles w Polsce jest elementem realizacji naszych planów rozwoju potencjału produkcyjnego, koniecznego do dynamicznego rozwoju marki na rynkach wzrastających, w tym na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej - komentuje Chris Hood, prezes europejskiego oddziału Kellogg.

Czytaj też: Tutaj czekoladę produkuje się na okrągło, bez nadgodzin

Koncern Kellogg obejmuje dziś cztery jednostki biznesowe: w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie oraz Azji i Pacyfiku. Firma łącznie zatrudnia około 31 tys. pracowników oraz posiada ponad 50 zakładów produkcyjnych w 18 krajach na całym świecie. W portfolio spółki znajdują się m.in. takie marki jak Corn Flakes, Froot Loops i Pop-Tarts.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.