Były prezes Tesco w Polsce zamieszany w aferę finansową w spółce

6
Były prezes Tesco w Polsce zamieszany w aferę finansową w spółce
Kevin Grace, który w latach 2004-2007 sprawował stanowisko prezesa Tesco Polska, został odsunięty od swoich obowiązków jako Commercial Director w centrali firmy w związku z aferą, jaka wybuchła w tej sieci przed dwoma tygodniami.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Były prezes Tesco w Polsce zamieszany w aferę finansową w spółce

PODZIEL SIĘ


Autor: dlahandlu.pl/Financial Times

dlahandlu.pl

7 paź 2014 18:50


O całej sprawie informuje "Financial Times". Obecnie w Tesco trwa śledztwo w związku z zawyżeniem przez sieć oczekiwanego zysku w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o ćwierć miliarda funtów.

Dziennik w swojej informacji powołuje się na źródło będące blisko całej sprawy, którego jednak nie ujawnia. Brytyjska sieć zdecydowała się nie udzielać gazecie komentarza w tej sprawie.

Czytaj też: Richard Cousins i Mikael Ohlsson w zarządzie Tesco

Kevin Grace związany jest z Tesco od 1982 r. Oprócz sprawowania stanowiska prezesa Tesco Polska w latach 2004-2007, był w przeszłości m.in. dyrektorem operacyjnym Tesco w Korei Południowej. W marcu 2011 r. dołączył do zarządu Tesco UK.

Grace prezesem polskiego oddziału Tesco został 30 sierpnia 2004 r. To za jego kadencji na tym stanowisku Tesco otworzyło swój pierwszy kompaktowy hipermarket, przejęło sklepy Leader Price oraz placówki austriackiej spółki Julius Meinl. W 2007 r. Grace'a na stanowisku prezesa Tesco Polska zastąpił Ryszard Tomaszewski.

Tesco w ostatnich dniach odsunęło od obowiązków również czterech innych wysokich menedżerów: Chrisa Busha (dyrektor zarządzający Tesco UK), Carla Rogberga (dyrektor finansowy Tesco UK), Johna Scoulera (Food Commercial Director) oraz Matta Simistera (odpowiedzialny za dział zakupów w Tesco UK).

Przypomnijmy, 22 września 2014 r. Tesco poinformowało o tym, że zawyżyło oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o 250 mln funtów. Na wiadomość o tym akcje Tesco potaniały owego dnia o ok. 10 proc.

Cały materiał czytaj w serwisie dlahandlu.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.