Branża piekarska jednoczy siły

Nawet mocni na rynku piekarze widzą konieczność walki o dobre imię chleba.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża piekarska jednoczy siły

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

30 wrz 2014 7:05


Jak informuje "Puls Biznesu", spadek spożycia, upadające zakłady, ogromne rozdrobnienie, ale też brak rąk do pracy i rozwijające się intensywnie sieci - to chleb powszedni producentów pieczywa.

Statystyki są bezlitosne. Polak zjadł w zeszłym roku około 50 kg pieczywa. W tym ma ograniczyć je o 0,5 kg, choć przed dekadą gadał 75 kg - podaje Instytut Polskie Pieczywo (IPP).

"Z rynku zniknie w tym roku co najmniej 200-300 piekarni. To trend, który nie chce wyhamować, a główną przyczyną jest kurczący się rynek" - mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor IPP. Jego zdaniem, problemy ze sprzedażą pieczywa to skutek braku marketingu, na który pieniądze od lat wydają inne spożywcze kategorie.

"Branża dojrzała do zjednoczenia i walki o odbudowanie dobrego wizerunku polskiego chleba. Chcemy, żeby konsumenci traktowali chleb jako produkt pierwszego wyboru z zalecanych w piramidzie żywieniowej produktów zbożowych. Żeby uzyskać efekt synergii, musimy skupić wokół tej inicjatywy jak największą część branży, więc nad tym również pracujemy" - mówi Robert Księżopolski, prezes Fundacji Chleb to Zdrowie.

Czytaj też:Piekarze coraz mniej potrzebni

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.