Branża FMCG: Co trzecia firma szuka specjalisty

0 0
Branża FMCG: Co trzecia firma szuka specjalisty

Pracodawcy z branży FMCG poszukują specjalistów i menedżerów - wynika z badania dynamiki zatrudnienia Antal Global Snapshot. W I kwartale 2013 r. pracownicy będą najczęściej poszukiwani w branżach SSC, BPO, e-commerce i IT.

Natomiast o swoje zatrudnienie mogą obawiać się pracownicy z kancelarii prawnych, firm telekomunikacyjncyh i biur nieruchomości. W ostanim kwartale 2012 r. zatrudnić menedżerów i specjalistów chciało według deklaracji 52 proc. firm. W pierwszym kwartale 2013 r. już o 4 proc. mniej - przytacza Antal International.
 
W branży FMCG 34 proc. firm chce rekrutować pracowników, a 21 proc. zwolnić w pierwszych trzech miesiącach roku.  — Pracodawcy z branży FMCG poszukują pracowników bardzo efektywnych i dynamicznie działających. Jest to dojrzały rynek, dlatego też nie odnotowujemy gwałtownych wzrostów bądź spadków zatrudnienia" — komentuje Agata Olkowska, konsultantka Antal Sales & Marketing.
 
Badanie Antal Internetional pokazuje pewien trend. Od pewnego czasu firmy z krajów rozwijających coraz bardziej aktywnie poszukują pracowników. W czołówce są Nigeria, Botswana i Ghana. Na końcu stawki z kolei Portugalia, Włochy, Hiszpania i Niemcy. Polska znajduje się w środku stawki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.