Biedronka ma kłopoty przez 500+? Coraz trudniej o pracowników. Sieć podnosi pensje

0 0
Biedronka ma kłopoty przez 500+? Coraz trudniej o pracowników. Sieć podnosi pensje
– Brakuje chętnych do pracy – mówi "Bloombergowi" Ana Luisa Virginia, przedstawicielka Jeronimo Martins. (Fot.: Jeronimo Martins)

• Program 500+ sprawił, że coraz więcej Polaków świadomie odchodzi z rynku pracy.
• Skutki programu ma odczuwać Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka.
• Jak twierdzi jego przedstawicielka, Ana Luisa Virginia, brakuje chętnych do pracy i sieć musi podwyższać wynagrodzenia.

Rządowy program "Rodzina 500 plus" wywindował wyniki sprzedaży największej sieci detalicznej w Polsce, ale też zmusił Jeronimo Martins do podnoszenia pensji pracownikom. Biedronce coraz trudniej wypełnić wakaty, bo coraz więcej Polaków świadomie odchodzi z rynku pracy – podaje "Bloomberg".

Dla portugalskiego właściciela 2 693 sklepów Biedronki w Polsce skutkiem ubocznym programu 500+ są coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników. Rządowe wsparcie finansowe zachęca coraz więcej rodziców z rodzin wielodzietnych do porzucania pracy.

– W Polsce będziemy odczuwać presję szczególnie w obszarze kosztów pracy – mówi "Bloombergowi" Ana Luisa Virginia, przedstawicielka Jeronimo Martins. – Brakuje chętnych do pracy, co zwiększa presję na wynagrodzenia – dodaje.

W marcu Biedronka ogłosiła wzrost wynagrodzenia swoich pracowników. Najniższa pensja dla osób rozpoczynających pracę w Biedronce wzrosła o 12,5 proc. do 2 250 zł brutto. Wynagrodzenie kasjera z 3-letnim stażem pracy zwiększyło się z kolei z 2200 zł do 2450 zł brutto. Dodatkowo sieć zaproponowała pracownikom miesięczne bonusy o wartości do 350 zł.

Z danymi Biedronki nie zgadzają się sami pracownicy.

– Jaki bonus 350zł? – pyta retorycznie czytelniczka na forum Portalu Spożywczego. – Pracuję trzy lata i nie miałam ani razu bonusu, a o premii pośnić można.

– Pensja dla osoby rozpoczynającej pracę w Biedronce wzrosła do 2100 zł brutto, a te cudowne 150 zł to premia za obecność, a nie podstawa – dodaje inny czytelnik.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Pracuję w Biedronce i powiem że robi się coraz gorzej . Brakuje ludzi a kierownicy i dyrektorzy wymagaja coraz więcej. Traktują nas jak śmieci. rób to zrób tamto pędz szybko do kasy a i jeszcze jak zejdziesz z kasy to trzeba zrobić to no i tamto i jeszcze sramto. A i grafik ciągle zmieniają , jak im sie podoba.
 • Jak tak będzie dalej robić firma biedronka to nikt nie będzie u nich pracował powinni najpierw docenić starych oddanych pracowników którzy naprawdę znają się na pracy w biedronce a nie nowych którzy i tak nic nie robią odbijają die a jak im coś powiesz to l4 jeżeli firma podnosi pensje i to nie tak jak się nie dawno chwalili bo to nie prawda to powinna najpierw podnieść pensje tym starym doświadczonym pracownikom bo to tylko oni jeszcze trzymają ta firmę przy życiu
 • Mnóstwo firm zatrudniających za psie pieniądze bedzie teraz miało problem, bo nie opłaca się pracować dostając 500+, co wymusi większe zarobki i o to chodzi. Biedronka, taki gigant, ma kasę.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.