Biedronka ma kłopoty przez 500+? Coraz trudniej o pracowników. Sieć podnosi pensje

• Program 500+ sprawił, że coraz więcej Polaków świadomie odchodzi z rynku pracy.
• Skutki programu ma odczuwać Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka.
• Jak twierdzi jego przedstawicielka, Ana Luisa Virginia, brakuje chętnych do pracy i sieć musi podwyższać wynagrodzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka ma kłopoty przez 500+? Coraz trudniej o pracowników. Sieć podnosi pensje

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 sie 2016 10:34


Rządowy program "Rodzina 500 plus" wywindował wyniki sprzedaży największej sieci detalicznej w Polsce, ale też zmusił Jeronimo Martins do podnoszenia pensji pracownikom. Biedronce coraz trudniej wypełnić wakaty, bo coraz więcej Polaków świadomie odchodzi z rynku pracy – podaje "Bloomberg".

Dla portugalskiego właściciela 2 693 sklepów Biedronki w Polsce skutkiem ubocznym programu 500+ są coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników. Rządowe wsparcie finansowe zachęca coraz więcej rodziców z rodzin wielodzietnych do porzucania pracy.

– W Polsce będziemy odczuwać presję szczególnie w obszarze kosztów pracy – mówi "Bloombergowi" Ana Luisa Virginia, przedstawicielka Jeronimo Martins. – Brakuje chętnych do pracy, co zwiększa presję na wynagrodzenia – dodaje.

W marcu Biedronka ogłosiła wzrost wynagrodzenia swoich pracowników. Najniższa pensja dla osób rozpoczynających pracę w Biedronce wzrosła o 12,5 proc. do 2 250 zł brutto. Wynagrodzenie kasjera z 3-letnim stażem pracy zwiększyło się z kolei z 2200 zł do 2450 zł brutto. Dodatkowo sieć zaproponowała pracownikom miesięczne bonusy o wartości do 350 zł.

Z danymi Biedronki nie zgadzają się sami pracownicy.

– Jaki bonus 350zł? – pyta retorycznie czytelniczka na forum Portalu Spożywczego. – Pracuję trzy lata i nie miałam ani razu bonusu, a o premii pośnić można.

– Pensja dla osoby rozpoczynającej pracę w Biedronce wzrosła do 2100 zł brutto, a te cudowne 150 zł to premia za obecność, a nie podstawa – dodaje inny czytelnik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

23 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ktos 2017-11-15 14:29:45

śmieszny jesteś pismaku ,skąd masz te informacje od kierownika rejonu czy od prezesa? Zejdź na ziemie i zatrudnij sie na m-c a póżniej bedziesz pisał czy 500+ zabrało pracowników. W biedrze ludzi brakuje i co najlepsze ze tych co mają zatrudnionych mają konkretnie głęboko w czarnej dziurze ,kompletny brak szacunku dla pracownika.Kierownicy rejonu kompletnie oderwani od rzeczywistości chyba non stop naćpani bo wymagają rzeczy nie możliwych .A 500 + pismaczku dołożyło im tylko roboty i zysk ale dla sklepu nie szarego obywatela.

anka 2017-08-31 05:15:27

dziwicie sie jak chcecie nadrobic jednym pracownikiem za trzech nie chcecie przyjmowac bo wam szkoda kasy a my zapierdalamy i ludzie nie chca zostawac .pracuje w Opatowie tragedia cztery osoby z kierowniczka na zmianie około95tyś utargu normalne chyba nie kregosłupy padaja dziękuje!!!!

Pracownik 2017-08-05 18:50:46

Jedna osoba pracuje za trzy a wypłata jedna nie dziwię się że osoby które się przyjmują od razu po pierwszej dniówce rezygnują 500+ nie ma tu nic do tego!!!!