Biedronka ma kłopoty przez 500+? Coraz trudniej o pracowników. Sieć podnosi pensje

• Program 500+ sprawił, że coraz więcej Polaków świadomie odchodzi z rynku pracy.
• Skutki programu ma odczuwać Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka.
• Jak twierdzi jego przedstawicielka, Ana Luisa Virginia, brakuje chętnych do pracy i sieć musi podwyższać wynagrodzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka ma kłopoty przez 500+? Coraz trudniej o pracowników. Sieć podnosi pensje

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 sie 2016 10:34


Rządowy program "Rodzina 500 plus" wywindował wyniki sprzedaży największej sieci detalicznej w Polsce, ale też zmusił Jeronimo Martins do podnoszenia pensji pracownikom. Biedronce coraz trudniej wypełnić wakaty, bo coraz więcej Polaków świadomie odchodzi z rynku pracy – podaje "Bloomberg".

Dla portugalskiego właściciela 2 693 sklepów Biedronki w Polsce skutkiem ubocznym programu 500+ są coraz większe problemy ze znalezieniem pracowników. Rządowe wsparcie finansowe zachęca coraz więcej rodziców z rodzin wielodzietnych do porzucania pracy.

– W Polsce będziemy odczuwać presję szczególnie w obszarze kosztów pracy – mówi "Bloombergowi" Ana Luisa Virginia, przedstawicielka Jeronimo Martins. – Brakuje chętnych do pracy, co zwiększa presję na wynagrodzenia – dodaje.

W marcu Biedronka ogłosiła wzrost wynagrodzenia swoich pracowników. Najniższa pensja dla osób rozpoczynających pracę w Biedronce wzrosła o 12,5 proc. do 2 250 zł brutto. Wynagrodzenie kasjera z 3-letnim stażem pracy zwiększyło się z kolei z 2200 zł do 2450 zł brutto. Dodatkowo sieć zaproponowała pracownikom miesięczne bonusy o wartości do 350 zł.

Z danymi Biedronki nie zgadzają się sami pracownicy.

– Jaki bonus 350zł? – pyta retorycznie czytelniczka na forum Portalu Spożywczego. – Pracuję trzy lata i nie miałam ani razu bonusu, a o premii pośnić można.

– Pensja dla osoby rozpoczynającej pracę w Biedronce wzrosła do 2100 zł brutto, a te cudowne 150 zł to premia za obecność, a nie podstawa – dodaje inny czytelnik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

12 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ANNA 2017-07-18 10:26:03

Witam.Proszę niech mi ktoś napisze ile miesięcy nosi się indentyfikator w BIEDRONCE z napisem uczę się .Pracuję od początku grudnia 2-16 roku?

Kierownik sklepu biedronka 2017-06-09 17:33:46

Pracuję 5 lat i to co teraz się dzieje to jest istna tragedia. Kasa na start 2200 brutto plus 350 brutto za brak absencji i premia może być ale może raz na pół roku jest tak że to jest fikcja. Od roku firma przerzuciła na nas rekrutację, dopiero wtedy kiedy nie ma chętnych do pracy i teraz radźcie sobie sami "to wasz problem". Od roku nie mam pełnej obsady na sklepie. W tym momencie brakuje mi 5 OSÓB do tego jeszcze jakieś krótkotrwałe zwolnienia ale ciągle ktoś itd... nie ma żadnych chętnych ludzi do pracy . Pracy i wymagań multum że człowiek psychicznie i fizycznie wysiada. Jak tak dalej pójdzie to słabo wróżę przyszłość firmie. A sam to się też niedługo zwolnię .

Kalafior 2017-05-20 23:18:18

Pracuje 8 lat to co się dzieje teraz w biedronce przekracza ludzkie pojęcie pozdrawiam