www.portalspozywczy.pl

Agros Nova koncentruje produkcję i likwiduje jeden z zakładów

0 0
Agros Nova koncentruje produkcję i likwiduje jeden z zakładów

Proces sprzedaży zakładu produkcyjnego we Włocławku, który Agros-Nova ogłosiła w kwietniu 2012 roku planowano zakończyć w grudniu ubiegłego roku. Ostatecznie jednak w ostatnim tygodniu maja br., w związku z tym, że nie udało się sfinalizować umowy sprzedaży, Agros-Nova podjęła decyzję o likwidacji zakładu.

W wyniku likwidacji pracę straci 121 osób. Jednak w obecnej sytuacji rynkowej spółka nie może sobie pozwolić na dublowanie kosztów stałych, gdy dysponuje niewykorzystanymi mocami produkcyjnymi w innych swoich zakładach.

Zakład we Włocławku jest dziś jednym z czterech zakładów Grupy Agros-Nova. Trzy pozostałe mieszczą się w Tymienicach koło Zduńskiej Woli, Wąsoszu koło Częstochowy oraz Łowiczu, do którego zostanie przeniesiona produkcja przetworów wytwarzanych do tej pory w zakładzie we Włocławku.

Pracownicy zatrudnieni w zakładzie we Włocławku zostaną objęci procesem zwolnień grupowych zgodnie z art. 3 ust. 4 ustawy z dnia 13.03.2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Zwolnienia będą przeprowadzane w trybie ustawowym do końca sierpnia br.

- W sytuacji ogromnego wzrostu kosztów i spadku popytu na rynku zmuszeni jesteśmy poszukiwać i wdrażać wszelkie rozwiązania, które przyniosą firmie konieczne oszczędności. Ponad pół roku dłużej niż zakładaliśmy to w planach trwał proces sprzedaży zakładu we Włocławku. Rozmawialiśmy z kilkoma podmiotami i staraliśmy się za wszelką cenę znaleźć nowego właściciela i zapewnić pracownikom miejsca pracy. Niestety ostatecznie procesu sprzedaży nie udało się sfinalizować i kierując się rachunkiem ekonomicznym podjęliśmy tę trudną decyzję o likwidacji zakładu - informuje Marek Sypek, prezes grupy Agros Nova.

Optymalizacje organizacyjne, funkcjonalne, finansowe, personalne Agros-Nova od prawie dwóch lat wdraża we wszystkich pionach i działach. - W sytuacji, gdy mamy niewykorzystane moce produkcyjne w zakładzie w Łowiczu i Włocławku nie możemy pozwolić sobie na dublowanie wysokich kosztów stałych. Aby poprawić efektywność kosztową w Pionie Operacji, musimy skoncentrować produkcję w jednym zakładzie - dodaje prezes.

Ze względu na niższe jednostkowe koszty wytwarzania, jak również obecną infrastrukturę produkcyjną i skalę działania, oraz - co ma kluczowe znaczenie - korzystną ze względów logistycznych lokalizację zdecydowanie korzystniejsze dla grupy okazało się rozwijanie produkcji w Łowiczu.

 

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.